Є рішення: моніторинг психологічного стану військовослужбовців автоматизовано 

20 Лютого 14:07

З метою забезпечення боєздатності та збереження здоров’я військовослужбовців в Збройних Силах України розроблено платформу для автоматизації збору, аналізу та моніторингу психологічного стану військовослужбовців “Призма”. Про це повідомили в Центрі масштабування технологічних рішень, де й розробили цю платформу, інформує Комерсант український.

Як наголошується, моніторинг психологічного стану військовослужбовців є критично важливим для забезпечення боєздатності, збереження здоров’я та запобігання негативним наслідкам, таким як посттравматичний стресовий розлад та інші психологічні травми.

«Ключовими задачами платформи є централізований і автоматизований збір психологічних показників, підготовка зведеної аналітики та попередніх висновків, запобігання небажаних станів військовослужбовців, контроль якості психологічного супроводу. Також до її складу входить окремий навчально-комунікаційний модуль», – пояснюють розробники.

У Центрі масштабування технологічних рішень повідомили, що пілотне застосування платформи проходило в понад 40 підрозділах різних родів військ, до нього було долучено до 200 психологів, які у взаємодії з понад 16 000 респондентів провели понад 25 000 опитувань.

Функціонал платформи включає:

– Універсальний конструктор опитувань з можливістю планування опитувань особового складу;

– Веб-додаток респондента;

– Психологічний профіль військовослужбовця;

– Віддалене тестування особового складу з можливістю проведення анонімних опитувань.

Інформаційна система служб супроводу для військових

Центром масштабування технологічних рішень у співпраці з Центральним управлінням цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ розроблено єдину інформаційну систему служб супроводу «На зв’язку», яка об’єднує в собі усі дієві рішення від держави, громадських організацій та бізнесу.

Військові та члени їх родин можуть обрати для себе потрібну активність за напрямками: юридичної, психологічної, медичної підтримки, навчання, рекрутингу, пільг, подій, а також знижок із відображенням їх на цифровій мапі.

На сьогодні до інформаційної системи вже долучено близько 100 надавачів послуг, до яких належать центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, навчальні заклади, громадські організації та комерційні компанії.

Що відомо про Центр масштабування технологічних рішень

Це центр експертизи з цифровізації армії та мілтеку. Центр масштабування технологічних рішень був створений з айтівців, що служили в різних фронтових підрозділах від початку повномасштабної війни. Наразі у його розробці перебувають десятки проєктів, над якими працюють фахівці центру.

Як розповів в ефірі Армія FM речник Центру масштабування технологічних рішень Дмитро Толстолужський, Центр масштабування технологічних рішень – це провідний підрозділ Збройних сил з розробок, випробування та впровадження технологій, які забезпечують технологічну перевагу над ворогом. У якості прикладу він згадав застосунок «Армія+», який був розроблений розробниками Центру й зараз впроваджується завдяки співпраці з Міністерством оборони. Також фахівці Центру доклали зусиль до створення такого засобу, наприклад, як елемент системи РЕБ «Вітряк-М» і багатьох інших.

Розвиток ІТ-сфери у ЗСУ є одним з пріоритетів

Відповідно до рішень головнокомандувача в Збройних силах України чітко сплановано та системно втілюються процеси упорядкування, ініціації, розробки та впровадження ефективних ІТ-рішень, інформаційних систем, програмно-апаратних комплексів, що максимально охоплюють планування та застосування військ, управління зброєю, автоматизацію розвідки та логістичного забезпечення, великий пакет проєктів присвячений адміністративній діяльності.

Начальник Управління інноваційної діяльності ЗСУ полковник Віталій Добрянський розповів Укрінформу, що загальна екосистема ІТ сфери сформована з Управління розвитку та автоматизації Збройних сил України з вертикаллю функціональних підрозділів у всіх видах та родах військ і спеціалізованим центром впровадження й підтримки автоматизованих систем, Центру масштабування технологічних рішень, Державного науково-дослідного інституту, лабораторій та кафедр наукових установ Збройних сил України за напрямками діяльності й інших військових організаційних структур.

Василевич Сергій
Редактор