Як українці ставляться до виборів під час перемир’я: нові дані від КМІС
27 Березня 12:31
Зараз регулярно з’являється інформація про вимогу до України провести національні вибори. Разом з цим, у березні 2025 року активізувалися розмови про можливе тимчасове перемир’я і можливість проведення виборів в таких умовах. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 12 по 22 березня 2025 року, переважна більшість українців негативно ставляться до ідеї виборів під час тимчасового перемир’я без чітких гарантій безпеки, повідомляє Комерсант український
За даними КМІС, 77% українців виступають проти проведення виборів у разі тимчасового перемир’я без гарантій безпеки. Вони вважають, що вибори доцільно проводити лише після отримання надійних гарантій безпеки або укладення остаточної мирної угоди, яка ознаменує повне завершення війни.
Лише 8% респондентів підтримують ідею виборів за таких умов, а 11% вважають, що вибори потрібно проводити негайно, навіть без перемир’я. Таким чином, загалом 19% опитаних готові до виборів зараз або в умовах перемир’я без гарантій.

Цікаво, що навіть у разі перемир’я з певними гарантіями безпеки думка українців залишається майже незмінною. Абсолютна більшість – 78% – все одно виступають проти виборів, наполягаючи на тому, що вони можливі лише після остаточного завершення війни.
Лише 19% підтримують вибори за таких умов.

Вплив довіри до президента Зеленського
Дослідження КМІС також виявило зв’язок між ставленням до виборів і рівнем довіри до президента Володимира Зеленського. Серед тих, хто не довіряє главі держави, підтримка виборів вища – 46%, хоча навіть у цій групі 50% виступають проти.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Натомість серед тих, хто довіряє президенту, 90% не бачать необхідності у виборах зараз, і лише 8% готові їх підтримати.

У всіх регіонах України абсолютна більшість (75-78%) виступають проти проведення виборів.

Ці дані свідчать про те, що політична лояльність відіграє важливу роль у формуванні громадської думки щодо цього питання.
Методологія опитування
Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології в рамках всеукраїнського дослідження “Омнібус” з 12 по 22 березня 2025 року. Методом телефонних інтерв’ю (CATI) було опитано 1326 респондентів віком від 18 років, які проживають на підконтрольній уряду України території.
Вибірка формувалася випадковим чином із використанням генерації мобільних номерів і подальшим статистичним зважуванням.
Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5% для показників, близьких до 50%, що робить результати дослідження репрезентативними.
Зазначимо, що рівень довіри до Володимира Зеленського дещо зріс на початку 2025 року, що пов’язують зі зміною політики США та загостренням ситуації на фронті. Соціологи продовжують відстежувати динаміку довіри до президента України у березні, фіксуючи стабільні показники підтримки серед громадян.