Як Patriot долають нову тактику ухиляння російських ракет

28 Травня 01:27

Незважаючи на вдосконалену тактику рф та спроби обійти систему перехоплення, американські зенітно-ракетні комплекси Patriot залишаються ефективними у боротьбі з російською балістикою. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у коментарі для видання «Бабель»,, інформує «Комерсант Український»

Patriot перехоплюють більшість атак

За словами Ігната, під час недавніх обстрілів українські військові успішно знищили шість із дев’яти запущених росією балістичних ракет. При цьому росія використовує нову тактику: ракети на фінальній ділянці польоту зміщуються ліворуч або праворуч, що має ускладнювати роботу системи перехоплення.

«Незважаючи на ці маневри, Patriot автоматично розраховує траєкторію польоту і точку зустрічі ракети», — підкреслив Ігнат.

Тактика рф: хибні пастки та змінні траєкторії

Окрім зміщення ракети вбік, рф використовує й інші засоби ускладнення перехоплення. Зокрема, йдеться про запуск хибних цілей — до шести одночасно. Такі пастки мають відволікати ППО, проте, за словами Ігната, українські сили вже адаптувались до цієї тактики.

«Це не нова технологія — її використовують вже понад рік. Вона не робить Patriot безсилим», — зазначив речник Повітряних сил.

Раніше Ігнат розповів, як ППО ЗСУ готуються до атак ракет і шахедів.

Україна розширює співпрацю з Raytheon

На тлі посилених атак Україна веде активну співпрацю з американським оборонним підрядником Raytheon Technologies, який є виробником систем Patriot. Київ надає інвестиційні можливості та прагне розширити партнерство для зміцнення повітряної оборони.

Україна наразі гостро потребує додаткових батарей Patriot та перехоплювачів для захисту цивільної інфраструктури, енергетичних об’єктів та мирного населення від регулярних ракетних атак і дронів-камікадзе з боку рф.

Patriot на захисті України

З моменту повномасштабного російського вторгнення в 2022 році система Patriot набула нового значення. Вона вперше застосовується настільки інтенсивно проти сучасних російських ракет, як-от балістичні “Кинджал”, і демонструє високу ефективність. Це різко підсилило глобальний інтерес до Patriot: низка країн замовила додаткові батареї, а виробник – корпорація Raytheon (RTX) – збільшив виробництво ракет-перехоплювачів PAC-3 MSE до 500 на рік (плануючи до 650 на рік у 2027).

Україна станом на весну 2025 року отримала на озброєння близько 7-8 повноцінних батарей Patriot різних конфігурацій, що значно підсилило протиракетний щит країни. Однак навіть цього замало – за оцінками, для повного прикриття території потрібно до 25 батарей. Тому українська сторона постійно говорить про потребу більшої кількости Patriot, однак ці заклики розбиваються об позиції “така система потрібна самим”.

Тож «Комерсант Український» спробував проаналізувати, скільки ж всього робочих систем Patriot є у світі, скільки з них знаходяться у партнерів та скільки з них реально отримати Україні. Якщо взагалі реально.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз