Як добре ви знаєтесь на кібергігієні? У Мінцифри готові це перевірити 

18 Листопада 2024 15:21

18 листопада розпочався Тиждень цифрової грамотності – щорічна кампанія з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, інформує «Комерсант Український».

Як зазначається, долучитися до Тижня цифрової грамотності можуть усі: громадяни, бізнеси, громадські організації, освітні заклади. Для цього потрібно завантажити Open Pack із простими кроками для вдосконалення цифрових навичок.

“Цифрова грамотність – це базова навичка для кожного, хто хоче бути успішним у сучасному світі. З початку заснування Мінцифри ми ставили ціль охопити базовими цифровими навичками 6 млн українців. Досягли її за кілька років завдяки платформі Дія.Освіта. Зараз понад 60% українців володіють базовими та просунутими цифровими навичками”, – зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Що таке Дія.Освіта

Це безоплатна та доступна для всіх платформа актуальних знань і практичних навичок у сфері технологій, оновлена у 2023 році завдяки вагомій підтримці Google.org та Фонду Східна Європа. Сьогодні на платформі вже понад 2,3 млн користувачів, а також понад 200 освітніх серіалів у форматі едьютейнменту, симуляторів, тестів для визначення цифрових чи підприємницьких навичок і профорієнтації.

Що пропонує українцям Дія.Освіта

На сторінках платформи у соцмережах користувачів чекають:

– поради, як безпечно та з максимальними перевагами використовувати гаджети й мережу;

– інтерактиви про цифрову грамотність;

 – гайди з використання онлайн-сервісів, доступні для користувачів усіх вікових категорій – від підлітків до людей елегантного віку.

Захистити себе та рідних у цифровому світі під час війни можна також за допомогою освітніх серіалів, створених за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»:

«Кібергігієна для молоді»,

«Базові знання з кібергігієни»,

«Кібергігієна: як захиститися від фішингу»,

«Персональна кібергігієна».

Також пропонується перевірити себе на двох симуляторах і швидкому тесті Кіберграмі.

Василевич Сергій
Редактор

Читають зараз