Виробники молока прогнозують його подальше здорожчання у найближчий час

11 Жовтня 13:10

В Україні спостерігається стійка тенденція до подорожчання молока-сировини, яка найближчим часом буде тривати. Про це йдеться у моніторингу цін від Асоціації виробників молока, повідомляє Комерсант український

За даними Асоціації виробників молока, станом на 25 вересня 2024 року середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку досягла 16,34 грн/кг без ПДВ, що на 1,14 грн більше, ніж місяцем раніше. Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 14,67 грн/кг без ПДВ, що на 70 коп. більше порівняно до ціни в другій половині липня.

Аналітик асоціації Георгій Кухалейшвілі пояснює, що на зростання цін вплинули кілька ключових факторів. Перш за все, це активний попит з боку молокопереробних підприємств та обмежена пропозиція молока-сировини на внутрішньому ринку. Крім того, українські компанії активно нарощують експорт готової продукції, користуючись високими цінами на біржові товари на зовнішніх ринках.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Ситуація ускладнюється тим, що влітку 2024 року в Україні спостерігалася сильна спека, а довготривалі відключення електроенергії через ракетні удари по об’єктах енергетичної інфраструктури призвели до перебоїв у роботі систем вентиляції на молочно-товарних фермах. Це негативно вплинуло на продуктивність корів та загальні обсяги виробництва молока.

Експерти відзначають, що найбільше подорожчало молоко екстра ґатунку, яке використовується у виробництві експортних біржових товарів. У серпні 2024 року Україна експортувала 10,38 тис. тон молочних продуктів, що на 13% більше порівняно з серпнем 2023 року.

Однак подальше зростання цін на готову продукцію може призвести до зниження попиту на молочні продукти серед населення та зменшення обсягів переробки для внутрішнього ринку. За перші вісім місяців 2024 року інфляція на молочні продукти в Україні вже досягла 17,6%.

Експерти прогнозують, що з листопада 2024 року зростання закупівельних цін на молоко-сировину може сповільнитися через сезонні фактори та зміни на міжнародному ринку. Однак до того часу ціни можуть ще зрости через підвищення акцизів на паливо, що вплине на витрати на логістику.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор