Відомий конкурент Tesla збанкрутував: що буде з електровантажівками Nikola
20 Лютого 05:56
Американська компанія Nikola Corporation, відома своїми електровантажівками та водневими вантажівками, яка ще кілька років тому вважалася перспективним конкурентом Tesla, офіційно подала заяву про банкрутство. Про це повідомляє агентство Reuters, інформує Комерсант український
Це рішення було прийнято після тривалих фінансових труднощів, включаючи низький попит на продукцію, високі витрати та проблеми з фінансуванням.
Компанія не в змозі розплатитися з боргами, які, за різними оцінками, можуть досягати $10 млрд.
Торік Nikola зробила загалом близько 80 водневих вантажівок, на яких зазнала збитків у розмірі майже $200 млн. Вантажівки Nikola виявилися практично нікому не потрібними через відсутність розвиненої мережі водневих заправок.
Nikola планує продати свої активи та інтелектуальну власність під наглядом федерального суду в Делавері.
Формально Nikola працюватиме до кінця березня, щоб завершити деякі операції з обслуговування та заправки своїх вантажівок.
На момент подання заяви компанія мала приблизно 47 мільйонів доларів готівки для фінансування обмежених операцій під час процесу продажу.
Ринкова капіталізація Nikola знизилася до приблизно 39 мільйонів доларів, що є значним падінням порівняно з піковою оцінкою майже в 30 мільярдів доларів.
Довідка про компанію Nikola Corporation
Nikola Corporation – це американський виробник вантажівок на електричній та водневій тязі, заснований у 2014 році. Компанія позиціонувала себе як один із піонерів у галузі екологічного транспорту, зосереджуючи увагу на розробці водневих паливних елементів для вантажівок.
Головні продукти компанії:
Nikola Tre – електрична вантажівка з акумуляторним живленням.
Nikola Two – воднева вантажівка з паливними елементами.
Nikola Badger – концепт електричного пікапа (проєкт був скасований).
Nikola також була у центрі скандалу, коли засновника Тревора Мілтона визнали винним у шахрайстві за підробку відео однієї з вантажівок бренду. На відео вона нібито їхала власним ходом, а насправді котилася з пагорба. Крім того, Мілтон зробив шахрайські заяви, що змусило інвесторів повірити, що компанія була ближче до виробництва, ніж це було правдою.