Україна хоче переконатися, що для Монголії будуть наслідки через відмову заарештувати російського диктатора Володимира Путіна. Він прибув туди 2 вересня. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на спікера Міністерства закордонних справ України Георгія Тихого у Twitter.
Він зазначив, що відмова уряду Монголії заарештувати Путіна є важким ударом по Міжнародному кримінальному суду та системі міжнародного кримінального правосуддя.
“Монголія дозволила обвинуваченому злочинцю уникнути правосуддя, тим самим розділивши з ним відповідальність за скоєні ним воєнні злочини. Ми працюватимемо з партнерами, щоб переконатися, що це має наслідки для Улан-Батора”, – наголосив Тихий.
Що відомо про візит володимира путіна до Монголії
Російський президент планував цей візит на запрошення лідера Монголії Ухнагійна Хурелсуха. Країна визнає юрисдикцію МКС, який в березні 2023 року видав ордер на арешт путіна.
У Міністерстві закордонних справ України своєю чергою закликали монгольську владу виконати обовʼязковий міжнародний ордер на арешт, та передати путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
У Кремлі не хвилювалися через можливий візит Ппутіна до Монголії, повідомляє російський “Интерфакс”, посилаючись на коментар речника володимира путіна Дмитра Пєскова.
А речник МКС Фаді ель-Абдалла заявив, що Монголія може не арештовувати російського лідера, якщо країни змушені “порушити договірні зобов’язання” з іншою державою або якщо це порушує “дипломатичний імунітет особи або майна третьої держави”. Виняток прописаний у IX главі Римського статуту, пояснив представник суду.
Що відомо про ордер на арешт путіна
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.