Захарову попередили про удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру прямо під час брифінгу (відео)

21 Листопада 13:34
ВІДЕО

Речниця російського МЗС Марія Захарова начебто випадково “засвітила” розмову по телефону зі своїм кремлівським начальством. Це сталося під ча брифінгу, повідомляє Комерсант українськийКомерсант Український

Відповідаючи на запитання журналістів з трибуни під час брифінгу, Захарова чомусь вирішила відповісти на телефонний дзвінок прямо перед увімкнутими мікрофонами. Це відбулося уже після того, як стало відомо про російський удар по Дніпру імовірно міжконинентальною балістичною ракетою “Рубеж”.

“По Південмашу удар балістичними ракетами, про що західні ЗМІ стали говорити – не коментуй взагалі”,

– сказали Маші, на що вона погодилася і подякувала.

Сьогодні вранці росія здійснила черговий обстріл, в ході якого вдарила по Дніпру міжконинентальною балістичною ракетою “Рубеж”, що здатна нести ядерні боєголовки. У мережі є численні відео удару.

На відео видно, як безпосередньо перед ураженням бойова частина ракети розділяється на шість динамічних блоків, які влучають у ціль автономно.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

“Рубеж”

РС-26 «Рубеж» — це російська міжконтинентальна балістична ракета (МБР) з твердопаливним двигуном, яка може бути оснащена термоядерними бойовими частинами з індивідуальним наведенням. Розроблена Московським інститутом теплотехніки, вона базується на ракеті РС-24 «Ярс» і має скорочену конструкцію з меншою кількістю ступенів. Вперше успішно випробувана у 2012 році, вона здатна нести гіперзвуковий апарат «Авангард».

Ракета викликала критику через підозри у порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (INF). Її випробування показали здатність досягати дальності понад 5500 км, хоча надалі її тестували на значно менших відстанях. «Рубіж» розглядається росією як інструмент стримування НАТО від захисту східноєвропейських союзників, створюючи загрозу для країн Західної Європи.

У 2018 році проєкт був заморожений до 2027 року, а ресурси спрямовані на розробку «Авангарду».

Росіяни стверджують, що ефективного захисту від цієї ракети практично не існує. Втім. це не зовсім так. До прикладу, американський комплекс ПРО THAAD теоретично створений саме для цього. Однак на практиці він поки що може похвалитися лише одним успішним бойовим застосуванням проти хусистської балістичної ракети середньої дальності у 2022 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор