Від сьогодні в Україні розпочинається добровільне декларування зброї
25 Листопада 10:5625 листопада набуває чинності Закон України, який вдосконалює порядок отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю, що дозволить громадянам легалізувати наявну в них незареєстровану зброю. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» розповів заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, інформує Комерсант український.
Посадовець запевнив, що МВС докладає усіх зусиль, щоб з 25 листопада громадяни могли без будь-яких труднощів подати заявку у відповідному територіальному органі Національної поліції.
“Особи, які задекларують знайдену зброю, зможуть законно зберігати її під час воєнного стану. А після його завершення – набути у власність, якщо зброя дозволена у цивільному обігу, нікому не належить, з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ”, – зазначив Богдан Драп’ятий.
Як задекларувати зброю
Потрібно звернутись до відповідного територіального органу Національної поліції. Заповнити деклараційну заявку. Її форма проста. За словами заступника глави МВС, потрібно вказати, де і коли знайдено зброю. У поліції зафіксують її дані та повернуть на зберігання до завершення воєнного стану. Якщо громадянин не хоче залишати у себе зброю, органи Національної поліції приймуть її на добровільних засадах.
Не всі види зброї підлягатимуть декларуванню
Декларуванню згідно із законом “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю” не підлягає:
– нарізна вогнепальна зброя калібру від 12,7 мм та більше і боєприпаси до неї;
– гладкоствольна вогнепальна зброя калібру більше 23 мм і боєприпаси до неї;
– кулемети, гранатомети, міномети, вогнемети, переносні зенітно-ракетні комплекси, ствольні артилерійські системи і боєприпаси до них та інша зброя і боєприпаси, що не можуть перебувати у власності цивільних осіб;
– вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, що є засобом або знаряддям вчиненого кримінального правопорушення;
– вогнепальна зброя із видаленим чи незаконно зміненим маркуванням;
– вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, закріплені за військовослужбовцями Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
– боєприпаси окремо від вогнепальної зброї.
Також легалізувати зброю не зможуть люди з кримінальним минулим.
Отримати дозвіл на володіння зброєю буде легше
Заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий повідомив, що у застосунку Дія з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю.
Він нагадав, що з червня 2023 року діє Єдиний реєстр зброї та електронний кабінет власника зброї, що суттєво спростило для громадян подачу документів на отримання чи продовження дозволів.