“Від дітей до старших людей”: в американському Конгресі назвали умови перемоги України у війні (відео)
29 Листопада 16:59Україні, щоб виграти війну, залишається тільки мобілізувати всю країну, як зробив СРСР у Другій світовій війні. Таку заяву зробила американська конгресвумен від Республіканської партії Вікторія Спартц, передає Комерсант український.
“Якщо Україна хоче виграти війну проти Росії, яка має багато людей і не переживає, скільки їх загине, потрібно мобілізувати всю країну. Ви знаєте, як Радянський Союз боровся у Другій світовій війні — від дітей до старших людей, кожен робив свій внесок у війну”, – сказала Спартц.
При цьому політик заявила, що деяку відповідальність за російсько-українську війну має нести й чинний президент України Володимир Зеленський. На думку Спартц, він не підготував країну до війни та “зрадив народ”.
“Він не підготував країну до війни. Він не надто підтримує власну армію, не бореться з корупцією. Він відмінно виступає на презентаціях у США, але він не провів мобілізацію, не підготував воїнів. І він майже нічого не зробив, щоб підтримати свій народ, який хоробро гине за свободу. І це його відповідальність. Зеленський зрадив і підвів український народ, не забезпечивши перемогу в цій війні, не ведучи її до перемоги”, – заявила конгресвумен.
Спартц також сказала, що Україну ще два роки тому мали повністю перевести “на рейки війни”, коли “коли один із генералів запропонував збільшити набір рекрутів і готувати їх для заміни тих, хто вже довго перебуває на передовій”.
Зауважимо, що США закликають Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років. Чиновник, який поговорив із Reuters на правах анонімності, заявив про те, що наша держава не мобілізує і не тренує достатньо нових солдатів для участі в війни з рф.
США закликають Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років. Чиновник, який поговорив із Reuters на правах анонімності, заявив про те, що наша держава не мобілізує і не тренує достатньо нових солдатів для участі в війни з рф.
“Росіяни фактично досягають прогресу, стабільного прогресу на сході, і вони починають відтісняти українські (війська, – ред.) в Курську. Мобілізація і збільшення чисельності особового складу може суттєво вплинути на ситуацію на полі бою. Зараз потрібна жива сила”, – сказав він.
Аналізуючи цю заяву, політолог Ігор Рейтерович зауважив, що ця інформація має неофіційний характер і подавалася з посиланням на анонімних чиновників. Але, якщо вона з’явилася, то це дійсно свідчить про те, що такі інфоприводи мають чітку ціль.
“Мета тут, з одного боку, дійсно примусити Україну до виконання цих дій (зниження мобілізаційного віку, – ред.), бо на думку американських чиновників і політиків, які відповідають за питання російсько-української війни, по-іншому виграти війну не можливо. І Україна цього потребує, проводячи, там паралелі з В’єтнамською війною, з Другою світовою війною, коли американці, наприклад, теж повинні були іти на непопулярні дії, заради того, щоб змінити ситуацію на фронті”, – сказав Рейтерович.
Але також, на думку політолога, може йтися й про сплановану інформаційну операцію. Адже заклики до зменшення мобілізаційного віку для українців почали лунати вже після завершення президентських виборів у США.
“Тобто коли Україні висилаються якісь такі вимоги, завуальовані, які Україна не може виконати, а потім це буде як аргумент: “Ну дивіться, ми від себе робили все, що могли, ви від себе до кінця все, що могли зробити, не зробили. Шукаймо якийсь інший вихід із ситуації”. Мені здається, що оця версія вона найбільше заслуговує на існування, оскільки вона так достатньо спрямовано вкидається в інформаційний простір. Це, можливо навіть, така певна підготовка до визначення якогось там компромісу”, – висловив свою думку політолог.
Тим часом в Офісі президента зреагували на заклики США знизити мобілізаційний вік в Україні до 18 років. За словами радника президента з комунікацій Дмитра Литвина, немає сенсу звертати увагу на такі заклики, коли анонсована раніше допомога не надходить вчасно.
“Немає сенсу чути заклики до України знизити мобілізаційний вік, нібито для того, щоб призвати більше людей, коли ми бачимо, що раніше анонсована техніка не надходить вчасно. Через ці зволікання Україні бракує зброї для вже мобілізованих солдатів”, – сказав Литвин.