Сергій Фролов – ім’я, що відоме кожному любителю плавання. Його кар’єра сповнена перемог на світових аренах. Він вийшов у фінал плавання на 800 метрів вільним стилем на Олімпійських іграх у Токіо, в якому 29 липня 2021 року став шостим з результатом 7:45.11.
Сьогодні Сергій передає свої знання та досвід молодому поколінню як тренер у F.lineswimming.club.
У рамках спецпроєкту видання Комерсант український “Дитячий спорт: бізнес, який не можливий без…” ми розмовляємо з ним про нові амбіції, шлях від спортсмена до засновника успішних спортивних клубів, виклики та перспективи розвитку дитячого плавання навіть у такі складні часи.
Сергію, у вас цікава та насичена перемогами кар’єра професійного плавця. За вашими плечима переможні виступи на світових чемпіонатах, Олімпійські ігри. Тобто, як спортсмен ви зуміли реалізуватися. Які амбіції маєте сьогодні вже у статусі тренера підростаючого покоління?
Щоб збільшувався клуб, було більше дітей, щоб вони переймали кращий досвід, виправляли недоліки і змогли досягти більшого, ніж досягнув я. Тому що F.line – це, в перекладі, лінія, тобто смуга мого життя. У житті є ситуації, коли тебе нічого не може зупинити на шляху. Ти просто береш і робиш. Ти задаєш собі питання: якщо не ти, то хто? Хтось же повинен це зробити, тому ти йдеш вперед і робиш.
Наскільки відомо, F.lineswimming.club – не перший клуб, в якому ви працюєте як тренер, але саме цей проєкт народився під час війни. Розкажіть, чому вас і вашу команду не зупинила війна?
Цей задум, насправді, виник дуже давно, ще коли я був атлетом. Зараз він просто реалізувався завдяки нашій команді і людям, які мене підтримують в моїй справі, допомагають. Вважаю, що зараз ми навпаки будемо ще більше розвиватися та досягати більшого.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Спортивний бізнес відіграє важливу роль у сучасному професійному спортивному вихованні дітей, але сьогодні є недооціненим з погляду залучення інвестицій, міжнародних грантів та партнерів. Про нього пишуть і розповідають куди менше, аніж про банківські бізнеси чи виробництво продуктів, наприклад. Які існують, на ваш погляд, шляхи популяризації цього вектору підприємництва?
Я вважаю, що популяризація цього бізнесу з’являється у той момент, коли досягається певний результат. Переконаний, що наші діти – це нові покоління, яким ми повинні передати найкраще. Звісно, зараз інформацію допомагають передавати соцмережі, смм, інші доступні канали. Тобто, цей бізнес потрібно рухати, як кажуть, «просувати» всіма можливими засобами.
Чи можете коротко розповісти про бізнес-модель роботи вашого клубу? І які шляхи подальшого розвитку та розширення бачите для себе у наближні 2-3 роки?
Перший клуб ми відкрили рік тому і майже нічого про нього не розповідали. Просто запустили і почали працювати. Другий басейн ми відновили, повністю реконструювали, у тому числі, фільтрацію, обладнання, освітлення, зробили ремонт, було залучено дуже багато професіоналів і власних коштів. Тому, в принципі, щороку ми щось відкриваємо. Будемо намагатися відкрити ще одну школу, якою ми допоможемо популяризації плавання як виду спорту. У нас плани досить глобальні. Насправді, діти та батьки нерідко нас самі знаходять.
Наші діти дуже люблять наш клуб. Вони в захваті від фахівців, які працюють в нашій сфері діяльності. Маю надію, ми будемо розвиватися з великими обертами, бо наші діти точно досягнуть найбільшого, і ми їм в цьому допоможемо. Думаю, що це питання часу: ми заявимо про себе саме високими результатами. Я в це вірю і знаю, що все буде саме так, бо ми до цього йдемо.
“Дитячий спорт: бізнес, який не можливий без…”: спецпроєкт від “Комерсант український”