Ветерани війни та демобілізовані отримають професійний супровід фахівця
8 Січня 15:08В Україні розпочато прийом заявок на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відповідно до оновленого професійного стандарту. Про це повідомили у Міністерстві у справах ветеранів, інформує Комерсант український.
У квітні 2024 року було затверджено професійний стандарт “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб” і дані щодо нього внесено до Реєстру кваліфікацій.
В чому полягатиме робота таких фахівців
Як пояснили в Міністерстві, фахівець із супроводу ветеранів війни – це перша особа, яка зустрічає ветерана чи ветеранку після повернення в громаду, а також допомагає їхнім родинам та сім’ям полеглих героїв. Цей фахівець забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.
Професійна підготовка фахівців здійснюватиметься у вишах та центрах ветеранського розвитку Мінветеранів відповідно до типової освітньої програми.
Фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах/закладах, зокрема у ветеранських просторах, діяльність яких буде стандартизована відповідними нормативними документами Мінветеранів.
У серпні минулого року уряд ухвалив постанову, яка визначає механізм забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у системі переходу від військової служби до цивільного життя. Йдеться, зокрема, про врегулювання питання оплати праці та визначення механізму щодо організації його діяльності.
Хто може претендувати на цю посаду
Фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб можуть стати:
– громадянин/громадянка України,
– ті, хто має рівень освіти не нижчий за бакалавра. Галузі знань: «освіта», «культура, мистецтво та гуманітарні науки», «соціальні науки, журналістика та інформація», «бізнес, адміністрування та право», «інформаційні технології», «інженерія, виробництво та будівництво», «охорона здоров’я та соціальне забезпечення», «транспорт та послуги» та «безпека та оборона».
Як взяти участь у відборі на посаду
Кандидати на посаду можуть подати заяву тільки в електронній формі через веб-платформу е-Ветеран.
Щоб подати заяву:
– авторизуйтеся у кабінеті на eveteran.gov.ua за допомогою електронного підпису,
– покроково заповніть онлайн-форму заяви та пройдіть онлайн тестування,
– переконайтесь, що відомості в заяві є коректними і достовірними,
– підпишіть заяву за допомогою електронного підпису.
Відповідальність за достовірність відомостей у заяві, несе заявник. Заяву буде надіслано до Мінветеранів, де буде перевірено наявність статусу для отримання переваги під час відбору.
Подати можна не більше однієї заяви від однієї особи. Відправлену заяву відредагувати не можна.
У міністерстві звертають увагу, що на кандидатів очікує відбір, тобто проведення тестування – психологічного та на знання законодавства, і проведення співбесіди.
При рівній кількості балів перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника/Захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ).
Пріоритет надаватимуть кандидатам із професійними якостями та вмінням надавати ефективні послуги.