Верховна Рада схвалила звіт своєї ТСК про будівництво фортифікацій та закупівлю дронів
19 Грудня 14:08Верховна Рада заслухала звіт Тимчасової спеціальної комісії з питань використання коштів на побудову фортифікацій та закупівлю безпілотників і схвалила його. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, інформує Комерсант український.
Він додав, що це рішення підтримали 288 депутатів.
При цьому Ярослав Железняк зробив принципове уточнення. За його словами, роботу цієї ТСК припинено і буде створено слідчу комісію, а не спеціальну.
Пояснення цьому надав у своєму виступі в парламенті Голова ТСК Олександр Бакумов. Він заявив, що не всі поставлені перед комісією завдання вдалося виконати через недостатність повноважень. Тому і закликав створити відповідну слідчу комісію, яка могла б залучати експертів, проводити експертизи, отримувати свідчення.
Над чим працювала ТСК
Верховна Рада створила Тимчасову спеціальну комісію з питань використання коштів на побудову фортифікацій і закупівлю безпілотників у травні. До її складу увійшли дев’ять представників «Слуги народу» та по одному представнику від усіх фракцій та груп Верховної Ради.
Серед завдань, які були визначено для ТСК:
– аналіз використання бюджетних коштів, виділених на будівництво фортифікаційних споруд на лінії зіткнення;
– вивчення потреб ЗСУ у безпілотниках;
– формування держзамовлення на виробництво та закупівлю дронів;
– контроль за постачанням безпілотників до війська.
Як повідомив під час звіту в парламенті Голова ТСК Олександр Бакумов, члени комісії здійснювали огляд та аналіз будівництва фортифікацій, зокрема, у Донецькій, Харківській, Миколаївській, а також північних областях України.
Що з будівництвом фортифікацій
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський звітував про будівництво інженерно-фортифікаційних споруд два дні тому на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад.
Звертаючись до представників місцевої влади, він наголосив, що будівництво фортифікацій має зараз надзвичайно велике значення.
Він повідомив, що цей процес було розподілено на три етапи. Зараз триває робота на фінальному етапі. У його межах Збройні Сили вже завершують реалізацію поставлених завдань, але, за його словами, Державній спеціальній службі транспорту – потрібно прискорити роботу.
“До виконання завдань з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд залучені 21 обласна військова адміністрація та підрядні організації. Сім областей мусять посилити роботу на напрямку фортифікацій”, – наголосив Головнокомандувач ЗСУ.
Він висловив подяку керівникам обласних адміністрацій, цивільним працівникам за співпрацю з військовими та надання матеріально технічної допомоги інженерним підрозділам Збройних Сил і водночас наголосив на тому, що обладміністраціям потрібно активніше діяти, особливо в частині ешелонування фортифікацій у глибину.
Як витрачаються кошти на будівництво фортифікацій
Правоохоронні органи України порушили 30 кримінальних справ через ймовірні розкрадання коштів, виділених на облаштування фортифікацій. Про це повідомляв Комерсант український з посиланням на видання Financial Times. У матеріалі наводилась загальна сума збитків, які оцінюється у 483 млн дол., що становить понад 20 мільярдів гривень. Зазначалось також, що інженерні підрозділи української армії перебувають у критичному стані, що змушує перекладати відповідальність за організацію робіт на місцеву владу.