Великий розпродаж: Зеленський запропонував українські копалини Франції ще у жовтні
27 Лютого 12:35
Франція з жовтня минулого року веде переговори з Україною щодо розробки українських корисних копалин. Про це заявив Міністр збройних сил Франції Себастьєн Лекорню, повідомляє Комерсант український з посиланням на franceinfo.
За словами чиновника, ця ідея з’явилася не у французів – її привіз і запропонував сам Президент України Володимир Зеленський.
“Володимир Зеленський і його команда побачили, що питання сировини може бути одним із елементів транзакції з нами, щоб створити витримку. Отже, президент Трамп не повністю це вигадав, тому що це зробили самі українці”,
– каже міністр.
Що ж стосується Франції, то їй українські копалини знадобляться у виробництві зброї.
“Наша оборонна промисловість потребуватиме певної кількості дуже ключових сировинних матеріалів у наших власних системах озброєння не наступного року, а наступних 30 чи 40 років”,
– оцінює Себастьєн Лекорню.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Що відомо про рідкоземельні метали в Україні?
В обмін на надану військову підтримку Президент США Дональд Трамп зажадав від України рідкоземельних металів на $500 млрд. Він заявив, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України, незалежно від того, чи вдасться Києву досягти мирної угоди з росією.
Рідкоземельні метали — це група з 17 хімічних елементів, до яких належать лантаноїди, а також скандій та ітрій. Вони мають унікальні фізичні та хімічні властивості, що робить їх незамінними в багатьох високотехнологічних галузях, таких як електроніка, зелена енергетика, медицина та оптика. Зокрема, рідкоземельні елементи використовуються у виробництві смартфонів, комп’ютерів, медичного обладнання, лазерів та для створення міцних і легких сплавів.
Україна володіє значними запасами рідкоземельних металів та інших критично важливих ресурсів. Згідно з даними MiningWorld, країна має унікальні родовища берилію, цирконію, танталу, а також комплекс фосфорних рідкоземельних і рідкометалічних руд. Підтверджені запаси літію в Україні є найбільшими в Європі. Крім того, Україна входить до числа найбагатших європейських країн за запасами рідкометалічної сировини, а вартість цих родовищ оцінюється в суму до 12 трлн доларів.
Незважаючи на значний потенціал, видобуток рідкоземельних металів в Україні поки не здійснюється. Країна імпортує близько 100 тонн рідкоземельних металів на рік.
Загалом, на території України виявлено кілька сотень пунктів концентрацій рідкоземельних металів, які потребують подальшого вивчення. Більшість із них розташовані в межах Українського щита, який може розглядатися як найбільша рідкоземельна металогенічна провінція Європи.
Використання цього потенціалу може сприяти економічному розвитку країни та зміцненню її позицій на світовому ринку високотехнологічної продукції.