Спеціалізована антикорупційна прокуратура України повідомила, що скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка «за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем, одержанні від забудовника неправомірної вигоди квартири в Одесі та використанні свідомо підробленого документа». Вищий антикорупційний суд, відповідно, має розпочинати розгляд справи по суті. Водночас за період слідства у провадженні відбулися низка кардинальних змін, які ставлять під сумнів ймовірність у ньому обвинувального вироку, пише “Главком” з посиланням на дані Реєстру судових рішень та офіційні повідомлення САП, передає Комерсант український .
По-перше, за рішенням САП, епізод з обвинуваченням Жученка був виокремлений з великого так званого «Одеського» провадження (проти мера Одеси Геннадія Труханова та одеського підприємця Володимира Галантерника – №42017000000001097) в окрему справу.
Хоча від початку переслідування, усіх трьох слідство називало членами однієї злочинної групи.
“Виключення Олега Жученка з ОЗУ може означати, як мінімум, відсутність підстав пов’язувати його з іншими фігурантами”, – вказує видання.
По-друге, в окреме провадження також був вибілений стосовно директора будівельної компанії ТОВ «ФПГ Будова», про що свідчить ухвала ВАКСу від 6 грудня минулого року. Він теж спочатку був одним з 16-ти осіб справи «Труханова Галантерника». Згодом, після виокремлення в окреме провадження (№52023000000000319), його було закрито.
«Звільнити Особа_6 (директор ТОВ «ФПГ Будова», – ред.) від кримінальної відповідальності на підставі статті 49 КК у зв’язку із закінченням строків давності у частині підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 КК. Закрити у зв`язку зі звільненням від кримінальної відповідальності кримінальне провадження №52023000000000319 від 19.07.2023 у частині підозри Особа_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 КК», – йдеться у рішенні суду.
З тексту цієї Ухвали слідує, що уся раніше висунута директору будівельної компанії «ФПГ Будова» підозра добувалася довкола понад 40 готових квартир для співробітників Одеської обласної прокуратури, що були надані компанією взамін на право забудови земельної ділянки. Тобто цей закритий ВАКСом епізод стосувався саме Жученка. А жодних інших фігурантів провадження №52023000000000319 у тексті судового рішення взагалі не згадується.
Як писав Комерсант український , експрокурору Одещини Жученко пропонували відкупитися від переслідування НАБУ. Він звернувся до СБУ. У підсумку, жінка, що “продавала” відповідну послугу була затримана. До цього часу достеменно не відомо, ким саме була ця жінка та звідки володіла усіма деталями з кримінального провадження Жученка.