Вищий антикорупційний суд сьогодні, 28 серпня, обрав запобіжний захід для голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка у вигляді застави в розмірі понад 30 млн грн. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на пресслужбу САП.
Суд відмовив у задоволенні клопотання детективів НАБУ, погодженого прокурором САП, про тримання під вартою та застосував до високопосадовця запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 30,280 млн грн з покладенням відповідних процесуальних обов’язків.
Кириленку також встановили обов’язки на 2 місяці:
- прибувати за вимогою до прокурора, суду;
- повідомляти про зміну місця проживання;
- носити електронний браслет;
- здати закордонний паспорт;
- не відлучатися з Києва;
- утримуватися від спілкування зі свідками.
Прокурор не погоджується із вказаним рішенням суду та оскаржить його в апеляційному порядку до Апеляційної палати ВАКС.
За інформацією Центру протидії корупції, суддя, який розглядав призначення запобіжного заходу, сказав, що матеріали не містять докази того, що Кириленко може внести заставу в 131 млн грн, як просив прокурор.
“На його думку, тримання під вартою – це крайній засіб, «дивлячись на нього, його поведінку, не впевнений, що він може внести кошти, вибачте, зараз не 37 рік і не засідання НКВС». Тут без коментарів. Додамо, що Воронько розглядав клопотання прокурора майже 2 тижні. Хоча за законом мав це зробити впродовж 72 годин”, – зазначають у ЦПК.
У чому звинувачують Павла Кириленка
Кириленко отримав підозру 14 серпня. Його звинувачують у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.
За даними слідства, у 2020–2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.
Йдеться про:
- 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
- будинок під Києвом площею понад 220 кв. м;
- 2 гаражних бокси;
- 6 паркомісць;
- 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
- автомобіль ВМW Х3.
Водночас різниця між вартістю вказаного майна та наявними коштами (дохід, заощадження) посадовця та його дружини становила 56,2 млн грн.
Крім того, підозрюваний не вказав набуте майно у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
Розслідування детективи та прокурори розпочали після оприлюднення журналістського розслідування «Радіо Свобода».
У березні цього року “Схеми” писали про те, що керівник Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, який раніше очолював обласну військову адміністрацію Донеччини, а також його родина придбали нерухомість на 70 млн грн.
Через декілька днів САП і НАБУ почали з’ясовувати, звідки у посадовця ці активи.
Павла Кириленка Верховна Рада призначила головою Антимонопольного комітету України (АМКУ) у вересні минулого року.
Що відомо про Павла Кириленка
З 5 липня 2019 року Кириленко очолював Донецьку ОДА (ОВА). З 22 вересня 2017 року працював військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону України.
В органах Прокуратури України працював з липня 2008 року.
За 11 років служби послідовно обіймав посади: помічника прокурора, прокурора відділу, заступника прокурора, прокурора Генеральної прокуратури України, начальника слідчого управління.