ВАКС стягнув 5 млн грн застави з ексзаступниці голови правління Приватбанку

11 Листопада 22:43

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) стягнув 5 млн грн застави з колишньої заступниці голови правління Приватбанку. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура, інформує Комерсант український

Підставою для відповідного рішення стала неявка обвинуваченої на два судові засідання.

За даними Центру протидії корупції, колишня заступниця голови правління “ПриватБанку” Людмила Шмальченко ще 30 жовтня 2022 року покинула Україну і з того часу не поверталася.

Шмальченко взяла участь у засіданні по відеозв’язку та наголосила, що за увесь час пропустила лише два засідання. А причини пропуску були поважними.

Так, одне із засідань вона пропустила через хворобу дочки. В іншому планувала взяти участь по відеозв’язку, але з технічних причин не змогла підключитися.

Суд врахував аргументи обох сторін та задовольнив клопотання частково. Зі Шмальченко стягнули 5 млн грн застави та збільшили розмір до 51 млн грн.

Також суд поклав на обвинувачену відповідні процесуальні обов’язки, а саме прибувати за кожною вимогою суду, не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з іншими обвинуваченими у справі та здати на зберігання до відповідних органів Державної міграційної служби усі свої паспорти громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що мають право на виїзд з України та в’їзд до України.

Наступне засідання у справі призначено на 22 листопада.

Справа Приватбанку

В САП нагадали, що колишній голова правління ПАТ КБ Приватбанк, його перший заступник, заступник, а також троє керівників департаментів указаного банку у грудні 2016 року за день до визнання ПАТ КБ Приватбанк неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних із ПАТ КБ Приватбанк компаній.

Кошти перераховувались декількома траншами на дві різні компанії: 85,2 млн грн на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, ще 136,8 млн грн – на користь іншої. У подальшому ці кошти учасники схеми вивели за кордон з метою легалізації.

Також встановлено, що в переддень націоналізації банку указані особи розтратили понад 8,2 млрд грн шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів перед AS Privatbank (Латвія) за рахунок коштів Приватбанку, розміщених на кореспондентських рахунках в AS Privatbank (Латвія). Крім того, для подальшої неможливості стягнення коштів на користь ПАТ КБ Приватбанк та прикриття вчиненого злочину особи організували незаконну та документально не обґрунтовану заміну боржника на підконтрольну та пов’язану з ПАТ КБ Приватбанк компанію.

Зазначимо, Північний апеляційний господарський суд міста Києва суд закрив провадження за позовом колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd та підтвердив неможливість повернення Приватбанку колишнім власникам.

Також повідомлялося, що Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило у розшук колишнього співвласника Приватбанку Геннадія Боголюбова, який виїхав з країни за паспортом пенсіонера з Волині. Боголюбова звинувачують за статтями про викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, а також незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Дзвенислава Карплюк
Редактор