ВАКС конфіскував майно, автівки та права на пісні Таїсії Повалій
23 Жовтня 12:57Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення щодо співачки-путіністки та колишньої народної депутатки від «Партії регіонів» Таїсії Повалій, стягнувши в дохід держави кілька її активів. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на ВАКС.
“Колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила позовну заяву Міністерства юстиції України до колишньої народної артистки України (позбавлена звання у 2015 році) та застосувала до неї санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч. 1 ст. 4 закону України Про санкції”, – йдеться в повідомленні ВАКС у телеграм-каналі в середу.
ВАКС ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, належні співачці:
- транспортний засіб BMW;
- пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями еластичними метальними снарядами несмертельної дії;
- майнові права на музику та слова до 9 творів («Обниму тебя», «Любить, понимать и слушать», «Ангелы-хранители», «Назавжди», «Просто я хочу», «Бусинки любви», «Больше чем близко», «Я лечу в даль с тобой синюю», «Доброе утро»).
Також стягнуто активи щодо яких вона може прямо чи опосередковано вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження:
- 7 земельних ділянок, розташованих у Київській області, загальною площею 9, 3095 га;
- житловий будинок загальною площею 442,8 кв. м.;
- домоволодіння загальною площею 101 кв.м.;
- транспортний засіб BMW Х5;
- три пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу набоїв, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями еластичними метальними снарядами несмертельної дії та мисливської гладкоствольної зброї.
Зазначається, що Апеляційна скарга на рішення Вищого антикорупційного суду може бути подана учасником справи та/або його представником до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення суду.
Санкції були застосовані відповідно до позову Міністерства юстиції України, а також на підставі закону України Про санкції.
Нагадаємо, Служба безпеки України заочно повідомила співачці про підозру в колабораційній діяльності, публічних закликах до війни та виправдовуванні агресії рф проти України.
Слідчі встановили, що Повалій виїхала до рф, де отримала російське громадянство та публічно підтримала кремль. Під час інтерв’ю московському інтернет-виданню вона вихваляла главу рф володимира путіна та закликала до захоплення всієї території України.
Також вона намагалась дискредитувати українських захисників, які брали участь у боях за Київ.
У вересні 2023 року, за запрошенням терориста Пасічника, Повалій виступила на концерті у тимчасово окупованому Луганську. Під час виступу вона висловила підтримку російським загарбникам та героїзувала їхню участь у війні проти України.
Експертиза, ініційована СБУ, підтвердила факти підривної діяльності Таїсії Повалій на користь країни-агресора.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили про підозру Таїсії Повалій за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність),
- ст. 436 (публічні заклики до агресивної війни),
- ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною збройною агресії Російської Федерації проти України).
Оскільки вона знаходиться на території росії, проводяться комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за вчинені злочини.
У разі затримання Таїсії Повалій загрожує до 12 років ув’язнення.
Санкції проти Повалій
Зазначимо, що в Україні пропонували забрати у Повалій звання “народної артистки” ще в 2018 році. Не зважаючи на те, що росія захопила Крим та вторглася на Донбас, після 2014 року вона продовжувала їздити в росію і дякувала росіянам за прийом. Більше того одразу після анексії Криму Повалій їздила туди з концертом до “Дня росії”.
У жовтні 2022 року артистки українського походження, які живуть та виступають у росії — Ані Лорак, Таїсія Повалій та Анна Сєдокова — потрапили під санкції Ради національної безпеки та оборони України. Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, заборону участі у приватизації, оренді державного майна та інше.