В ЄС вимагають покарати китайські інтернет-платформи Temu та Shein

7 Жовтня 16:05

В Європі вкрай незадоволені діяльністю китайських торгових платформ Temu та Shein, які останнім часом стали доволі популярними. Зокрема, з до Єврокомісії з листом звернулись шість країн-членів ЄС: Німеччина, Франція, Нідерланди, Австрія, Данія та Польща. У ньому вони вимагають посилити регулювання цих онлайн-ринків, повідомляє Комерсант українськийКомерсант Український

Ініціатором звернення до ЄК виступила Німеччина, яку підтримали інші п’ять країн.

“Якщо порушення не будуть жорстко виявлятися і каратися, це завдасть шкоди споживачам і створить дисбаланс із законослухняними постачальниками. Для забезпечення чесної конкуренції та захисту прав споживачів у ЄС вкрай важливо, щоб виробники та платформи електронної комерції, в тому числі з третіх країн, неухильно забезпечували дотримання чинних правил ЄС”,

– йдеться в листі.

Як повідомляє польська державна агенція PAP, головною причиною занепокоєння представники Євросоюза вважають те, що значна частина товарів, які постачаються через ці платформи з країн, що не входять до ЄС, не відповідає європейським стандартам якості та безпеки.

У свою чергу, це створює потенційну загрозу для прав споживачів і призводить до нерівних умов конкуренції для компаній, які суворо дотримуються законодавства ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Європейська комісія вже визначила Temu та Shein як “дуже великі онлайн-платформи”, що зобов’язує їх дотримуватись положень Закону про цифрові послуги (DSA), який спрямований на боротьбу із розповсюдженням нелегальних товарів в Інтернеті. Тому країни-члени ЄС наполягають на строгому дотриманні цих правил і закликають до збору даних про можливі порушення.

Ці платформи також звинувачують у продажу підробок та товарів без належної сертифікації. Така ситуація викликає серйозне занепокоєння щодо захисту прав споживачів та підтримки чесної конкуренції на європейському ринку.

В якості першого кроку підписанти листа закликали Єврокомісію зібрати дані про порушення від національних координаторів цифрових послуг. На цій основі Брюссель повинен забезпечити дотримання положень DSA, зокрема, запровадивши специфікацію цифрового продукту за допомогою паспорта цифрового продукту.

В ЄС очікують, що Європейська комісія розгляне ці звернення та вживе відповідних заходів щодо забезпечення дотримання стандартів ЄС усіма учасниками ринку онлайн-торгівлі.

В РАР вважають, що у Євросоюзі зростає занепокоєння відносно діяльності обох платформ. Споживчі організації, які вже подали скарги на обидві платформи, заявляють про торгівлю підробками, продуктами без дозволів та маніпуляції зі споживачами, зокрема, нав’язування їм дорожчих товарів. Крім того, Міністерство розвитку і технологій Польщі також має застереження щодо діяльності Temu.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор