За інформацією в.о. голови правління Укренерго Олексія Брехта, Україна має хороші перспективи щодо електропостачання на майбутню зиму, але усе залежить від погоди. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Згідно з оновленим енергетичним балансом, незначні обмеження можуть бути лише протягом грудня-лютого.
Так, при плюсових температурах повітря, очікується, що країна зможе пройти зимовий період без обмежень електроенергії або з мінімальними обмеженнями у години пікового споживання.
“За температури, яка буде характеризуватися або нульовими, або позитивними значеннями, ми будемо проходити цей період без обмежень. Якщо ж ми говоримо про температуру мінус 10-15 градусів за Цельсієм, обмеження можливі. Вони не повинні перевищувати 1-1,5 тис. МВт потужності”,
– повідомив чиновник на засідання профільного комітету Верховної Ради.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Такі обмеження еквівалентні одній черзі графіків погодинних відключень.
У випадку ж тривалих сильних морозів (-10…-15°C протягом трьох і більше днів) можливий дефіцит потужності до 2-2,5 тис. МВт, що відповідає двом чергам відключень на 8 годин. Однак в Укренерго працюють над зменшенням цього потенційного дефіциту.
За словами Брехта, наразі здійснюються та розглядаються такі заходи для покращення ситуації:
- збільшення імпорту електроенергії;
- можливість отримання аварійної допомоги від європейських країн;
- введення нових об’єктів розподіленої генерації;
- відновлення теплової генерації;
- підготовка до можливого підключення плавучої електростанції.
Чиновник також зазначив, що “Укренерго” вже повністю відновило електропередавальну інфраструктуру після масштабної російської атаки 26 серпня цього року.
Як повідомляв , учора уряд скасував заборону на кондиціонери і освітлення в держустановах.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ситуація в українській енергетиці
29 березня 2024 року росія відновила атаки на українську енергетику, здійснивши наймасованіший обстріл за весь час повномасштабної війни. Зокрема влучили у Дніпрогес та інші енергетичні об’єкти України. З того часу росія регулярно обстрілює об’єкти української енергетичної інфраструктури.
Так, росіяни знищили Трипільську і Зміївську ТЕС, внаслідок чого “Центренерго” втратило 100% генерації. Також було сильно пошкоджено 5 із 6-и теплових електростанцій ДТЕК.
Після цього в Україні знову почалися відключення світла, Укренерго ввело графіки відключень, а уряд підвищив тариф на електроенергію відразу на 60%.
Водночас Кабмін намірився побудувати два нові блоки на Хмельницькій АЕС і вже отримав схвалення профільного парламентського комітету. У Центрі Разумкова розкритикували ці плани.
Чергову масовану атаку на українську енергетику росія здійснила 26 серпня. Цього разу били по розподільчих системах і системах видачі електроенергії, вдарили також по Київській ГЕС.
Наразі деякі експерти вважають, що відключення світла можуть тривати до весни. А Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України нещодавно озвучив найгірший сценарій, який передбачає відключення до 20 годин на добу.