Від початку серпня в Україні на COVID-19 захворіли понад 26 тис. мешканців. Про це повідомив заступник голови МОЗ, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, інформує Комерсант український
“У червні на COVID-19 захворіли 2300 українців, у липні, коли почали реєструвати появу штаму, – майже 11,5 тисячі. За першу половину серпня вже зафіксували понад 26 тисяч хворих”, – зазначив Кузін.
Він додав, що поява нового штаму FLiRT в Україні очікувана, але через неї приріст захворюваності стався раніше, ніж прогнозували.
Характерною особливістю FLiRT є швидке поширення, що викликає хвилеподібну захворюваність. При цьому захворювання передбачає доволі легкий перебіг у людей, які мають повний курс вакцинації.
Кузін додав, що найбільші ризики важкого перебігу хвороби мають українці старші за 60 років та ті, хто має супутні неінфекційні захворювання.
Водночас в Україні штам FLiRT не характеризується підвищеним рівнем госпіталізації, кількість пацієнтів, які потрапляють до лікарень, коливається від 2 до 2,5 тис.
Штам коронавірусу FLiRT: що про нього відомо
Він походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто «FLiRT» швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки «FLiRT», однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Симптоми штаму FLіRT
Симптоми нового штаму FLiRT подібні до інших підваріантів Omicron. Це — біль у горлі, кашель, втома, закладеність носа, нежить, головний біль, болі в м’язах, лихоманка та можлива втрата смаку та нюху.
Всесвітня організація охорони здоров’я поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Дослідження показують, що зареєстровані вакцини залишаються ефективними для захисту від важких форм Covid-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Лікар Тарас Жиравецький спеціально для Комерсант український розповів, хто є у зоні ризику зараження новим штамом FLiRT та як правильно знижувати температуру.