В Україні зросли ціни на фрукти: чому так сталося
18 Листопада 20:51Ринок овочів демонструє зниження цін на огірки, картоплю, але дорожчають фрукти, зокрема, яблука. Чому так відбувається, Комерсант український запитав у експерта з економіки Олега Пендзина.
За словами експерта, зараз Україна вийшла на максимальні цифри, що стосується овочів. До цих цін почала “дотягуватися” вартість різноманітних фруктів.
“Я неодноразово вже казав, що зараз нас чекає невелике плато за ціною, яке продовжиться приблизно до середини грудня місяця. А там почнеться підготовка до свят і все полізе вверх. Так що незабаром нас чекає невеличке плато по росту цін”, – пояснив Пендзин.
Чи можуть різко здорожчати овочі, які зараз ідуть на спад в ціні?
Економіст відповів на це запитання негативно. Він зауважив, що овочі досягли своєї максимальної ціни та повністю збалансували імпорт. Так що в даній ситуації навряд чи українці зараз побачать в магазинах та на базарах картоплю по 60 грн за кілограм.
“Десь напевно вища ціна на картоплю буде ближче до новорічних свят. І тоді ж, скоріше за все, підуть достатньо серйозно в ціні м’ясо, риба – ті наїдки, які традиційно лягають на новорічний і різдвяний столи. А поки що ми, повторююся, вийшли на плато. Хвиля здорожчання, вона трохи зупинилася, і невдовзі вона навряд чи буде рости”,- спрогнозував Олег Пендзин.
Чому яблука ростуть в ціні?
Експерт з економіки нагадав, що цитрусові перед Новим роком дорожчають, бо саме зараз відбувається активний збір урожаю в теплих країнах.
“А коли ми говоримо про яблука – у нас польські яблука зараз зайшли – вони дешевші традиційно, ніж закарпатські та одеські. У нас в будь-якому випадку все балансує імпорт. Так що коли ми з вами говоримо про перспективи … ну, ясна річ, що наші виробники хотіли б максимально підняти ціни, але тоді заходить імпорт, і вони лишаються взагалі без нічого”, – підсумував співрозмовник Комерсант український
Що відбувається з цінами на овочі та фрукти в Україні
За інформацією, яку нещодавно оприлюднив Національний банк України, у жовтні цього року зростання цін на сирі харчові продукти суттєво пришвидшилося – до 10,5%
Спекотна погода без дощів улітку та на початку осені цього року позначилася на врожайності, термінах дозрівання та якісних параметрах низки овочів та фруктів, що відобразилося на їхній пропозиції. Зокрема, швидше дорожчали овочі борщового набору та більшість фруктів.
Вищими, ніж торік, залишалися й ціни на помідори та огірки, хоча в жовтні темпи їх подорожчання сповільнилися.
Збільшення вартості сировини, кормів і виробничих витрат, у тому числі на енергію, вплинуло на ціни на борошно, крупи, молоко та м’ясо. Ці ж чинники, вірогідно, вплинули й на те, що здешевлення яєць у річному вимірі суттєво сповільнилося. Натомість зниження цін на цукор пришвидшилося завдяки активній переробці цукрового буряка нового врожаю