В Україні знову можна змінити мобільного оператора, не втрачаючи номер

24 Грудня 15:38

В Україні відновили можливість змінити оператора мобільного зв’язку із збереженням номера. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Нацкомісію у сфері зв’язку.

20 грудня 2024 року було призупинено роботу бази даних перенесених номерів з метою розширення потужностей системи. Причиною стало збільшення, майже у 3,5 разів, кількості заявок на перенесення номеру, і, як наслідок, виникнення черг на рівні технологічних процесів.

Мобільний оператор lifecell розповів, що за день отримав понад 17 000 заявок на перенесення номера.

“Інформуємо, що наразі потужності розширено, а база даних відновила свою роботу з 23 грудня 2024 року і працює в штатному режимі”, – йдеться у повідомленні Нацкомісії у сфері зв’язку.

За даними Українського державного центру радіозв’язку (УДЦР), як адміністратора бази даних перенесених номерів, станом на 18:00 23 грудня 2024 року:

  • опрацьовано 25 450 заявок щодо перенесення номерів;
  • перенесено 1 849 номери.

У нацкомісії зазначили, що черги при виконанні технологічних процесів відсутні.

“Хто подав заявку та очікує на перенесення свого номеру отримає результат найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.

Послуга перенесення номерів MNP – є послугою, що дозволяє абоненту при переході до іншого мобільного оператора зберегти свій мобільний номер.

Що зі збільшенням тарифів мобільними операторами

На початку грудня найбільший мобільний оператор “Київстар” повідомив, що у середньому на 25% підвищує плату за послуги. Натомість пообіцяв надавати абонентам більше послуг і бонусів.

16 грудня естафету підхопив мобільний оператор Vodafone, попередивши  про зміну вартості низки своїх передплатних тарифів з 24 грудня цього року: їхня вартість мала зрости на 70-120 грн.

Але вже наступного дня Vodafone вирішив відтермінувати оголошені раніше зміни у нових тарифах.

При цьому, в компанії спробували пояснити: чому доводиться вести мову про зміну тарифів. Серед факторів, які обумовлюють зміну вартості та наповнення тарифних планів цього року, у Vodafone назвали стрімке зростання вартості електроенергії, додаткові витрати на резервне живлення, ремонт пошкодженого внаслідок війни обладнання. Крім того, збільшились податкові збори для компанії.

Дзвенислава Карплюк
Редактор