В Україні запровадять “Систему управління багатоквартирними будинками”
27 Листопада 2024 08:49
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування “Системи управління багатоквартирними будинками”. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України, інформує «Комерсант Український».
Інформаційно-комунікаційна “Система управління багатоквартирними будинками”, яку планують запровадити у найближчі два роки, виконуватиме такі завдання:
– запровадження уніфікованого та цифровізованого підходу при управлінні багатоквартирними будинками;
– розширення доступу до інформації про технічний стан спільного майна співвласників багатоквартирних будинків;
– впровадження інструментів для збору інформаційних, аналітичних та статистичних даних, необхідних для прийняття ефективних рішень у процесі впровадження житлової політики, як в межах окремої територіальної громади, так і на державному рівні.
“Система управління багатоквартирними будинками” мінімізує негативний вплив “людського фактору” у переважній більшості процесів управління багатоквартирним будинком, зокрема й в проведенні зборів співвласників та оприлюдненні протоколів зборів. Крім того, за рахунок цифровізації процесів, унеможливлюється корупційна складова.
Також постановою уряду передбачено, що під час впровадження “Система управління багатоквартирними будинками” має забезпечити взаємодію з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва.

Права власників нового житла стають більш захищеними
В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості після завершення будівництва. Про це також повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.
Права власності реєструються автоматично після введення обʼєкта будівництва в експлуатацію. Без участі державного реєстратора.
Цей сервіс дозволяє Державному реєстру речових прав на нерухоме майно отримувати від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва інформацію про введення в експлуатацію об’єктів закінченого будівництва.
Функціонал дає змогу одночасного автоматичного (без участі державного реєстратора) оновлення технічних характеристик таких об’єктів нерухомості через внесення змін до відповідних розділів. Також це відбувається у передбачених законодавством випадках реєстрації обтяжень, внесення відомостей щодо спільної власності власників квартир та/або нежитлових приміщень на такі об’єкти нерухомості, вчинення інших реєстраційних дій. Ця система підвищує ступінь захищеності прав осіб на нерухоме майно, оскільки виключає можливість проведення державної реєстрації на підставі сфальсифікованих документів, що можуть бути подані державному реєстратору.
Перші реєстрації за новим функціоналом вже відбулися.