В Україні запрацював електронний реєстр спецдозволів на користування надрами
3 Квітня 08:49
В Україні розпочалася промислова експлуатація Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами. Про це повідомили у Державній службі геології та надр України, інформує Комерсант український.
Реєстр є складовою частиною Єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами. Відтепер спеціальний дозвіл на користування надрами надається у формі витягу з Реєстру в електронній формі.
Яку інформацію можна дізнатись з Держреєстру
У Реєстрі містяться відомості про дату, строк дії й підставу видачі спеціального дозволу на користування надрами, продовження строку та внесення до нього змін, вид і мету користування надрами, відомості про ділянку надр, джерело фінансування робіт, які планує виконати надрокористувач під час користування надрами (державні або недержавні кошти), особливі умови, відомості про власника та про погодження надання дозволу, дані угоди про умови користування надрами або угоди про розподіл продукції тощо.
Інформація, що міститься у витягу з Реєстру, є актуальною та достовірною на дату його формування.
Хто і як може отримати витяг з реєстру
Доступ до системи здійснюється через Державний геологічний портал.
Витяг формується через засоби електронного кабінету Єдиної геоінформаційної системи, електронного кабінету надрокористувача, а також електронних кабінетів Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».
Реєстр функціонує у цілодобовому режимі. Але на час дії воєнного стану доступ до ресурсу тимчасово обмежений за винятком правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування.
Як повідомили у Державній службі геології та надр, зараз готуються до впровадження держреєстри артезіанських та нафтових і газових свердловин.
Хто ж володіє спецдозволами на користування надрами
Аналітики R&D центру YouControl проаналізували Перелік спеціальних дозволів на користування надрами Державної служби геології та надр України і з’ясували, що загалом 2 268 компаній і 78 фізичних осіб мають 3 482 дійсні спеціальні дозволи на користування українськими надрами. Комерсант український про це розповідав.
Співвласниками 351 компанії є юридичні чи фізичні особи з місцем реєстрації/громадянством в іноземних країнах. В структурі власності цих компаній присутні представники з 51 країни світу.
Згідно з даними аналізу Переліку спеціальних дозволів на користування надрами (у тому числі на користування нафтогазоносними надрами), спеціальні дозволи на користування 16 з 50 критичних корисних копалин в Україні мають 39 компаній. При цьому деякі компанії мають спецдозволи на користування одразу кількома критичними мінеральними ресурсами.