В Івано-Франківській області від нового штаму COVID-19 “FLiRT” померла 80-річна жінка. Попри супутні захворювання, у жінки підтвердили інфікування вірусом. Про це повідомив генеральний директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук, інформує Комерсант український
У 80-річної жительки однієї з громад Івано-Франківського району лабораторно підтвердили субваріант FLiRT класичного штаму Omicron.
“Жінка мала також супутні захворювання — цукровий діабет, ішемічну хворобу серця. Основним діагнозом була коронавірусна хвороба, оскільки вона мала всі симптоми й це було клінічно й лабораторно підтверджено”, — каже Савчук.
Пенсіонерку госпіталізували до однієї з лікарень Івано-Франківська з високою температурою у важкому стані. Її пролікували й стан стабілізувався.
“Жінку перевели у терапевтичне відділення і після того через декілька днів вона померла. Тобто з часу госпіталізації до моменту, коли їй стало гірше і пацієнтка померла, минуло 20 днів. Медики надавали всю можливу допомогу, але COVID-19 забрав її життя”, — розповідає Руслан Савчук.
Наразі на Прикарпатті субваріант FLiRT підтвердили лише у померлої пенсіонерки. Однак коронавірусна хвороба активно циркулює.
“У понеділок, 5 серпня, ми мали 20 нових підтверджених випадків COVID-19. Лише за сьогодні, 7 серпня, діагностовані в лабораторії 63 випадки. Якщо порівняти між червнем і липнем, то ми маємо збільшення кількості хворих на 11%”, — зазначив Савчук.
Штам коронавірусу FLiRT: що про нього відомо
Він походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто «FLiRT» швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки «FLiRT», однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Симптоми штаму FLіRT
Симптоми нового штаму FLiRT подібні до інших підваріантів Omicron. Це — біль у горлі, кашель, втома, закладеність носа, нежить, головний біль, болі в м’язах, лихоманка та можлива втрата смаку та нюху.
Всесвітня організація охорони здоров’я поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Дослідження показують, що зареєстровані вакцини залишаються ефективними для захисту від важких форм Covid-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Лікар Тарас Жиравецький спеціально для Комерсант український розповів, хто є у зоні ризику зараження новим штамом FLiRT та як правильно знижувати температуру.