В Україні з’явилися приватні виробники важкого озброєння та техніки
7 Жовтня 16:20У 2024 році у галузі оборонно-промислового комплексу (ОПК) з’явилося багато приватних виробників важкого озброєння та техніки. Про це під час інвестиційного форуму Defense Tech Valley повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр, передає Комерсант український з посиланням на “Укрінформ”.
За її словами, традиційна “оборонка”, як і defense tech, також рухається.
“За останній рік у нас з’явилось дуже багато приватних виробників важкого озброєння і техніки. Наприклад, за кількістю вироблених артилерійських систем у місяць ми стали першими у світі“, – розповіла Гвоздяр.
Вона розповіла, що в Україні також з’явилися приватні виробники броньованої техніки, і деяким з них вже вдалося наростити виробництво до 3 одиниць машин на місяць.
“Ще на приватному ринку з’явилися виробники ракет, чого раніше ніколи не було. Ракетна програма була закрита і нею займалися виключно державні підприємства. А сьогодні тут є приватний ринок. Я вважаю це великим кроком уперед“, – додала заступниця міністра.
Ганна Гвоздяр також розповіла, що роль держави у таких проєктах полягає у супроводі виробників, допомозі з певними специфічними комплектуючими, а також у наданні технічної документації, яка зберігається ще з радянських часів.
“Або допомагаємо бізнесу встановити партнерські відносини з існуючими державними виробниками, які мають досвід у цьому. Як правило, вони радо йдуть на співпрацю“, – зазначила Гвоздяр.
Нагадаємо, 1 жовтня у Києві пройшов Міжнародний форум оборонних індустрій DFNC2. Учасниками форуму стали понад 750 людей із 30 країн світу. Захід об’єднав 168 іноземних та 115 українських оборонних компаній та асоціацій. Загалом на полях форуму відбулось близько 120 B2B зустрічей між учасниками.
Захід проводиться з метою об’єднати провідні оборонні компанії світу, підприємства українського ОПК, уряди країн-партнерів, посольства та українських посадовців — для посилення розвитку оборонно-промислового комплексу України. Найчисельнішими стали делегації з Данії, Сполученого Королівства, США, Франції, Італії, Чехії.
Як повідомляє пресслужба Мінстратегпрому, відкривав форум президент України Володимир Зеленський. Під час форуму він зустрівся з керівниками та топ-менеджерами оборонних компаній країн-партнерів та відзначив представників іноземних оборонних компаній державними нагородами за їх особистий внесок у розвиток ОПК України та створення високотехнологічної продукції в умовах воєнного стану.
“Зараз практично кожен візит до наших країн-партнерів, майже кожні перемовини з партнерами, із лідерами держав світу, а також безпосереднє спілкування з оборонними компаніями – усе це приносить Україні більше інвестицій в оборонну сферу, нових технологій і, відповідно, виробничих можливостей”, – зазначив Володимир Зеленський.
У рамках DFNC2 було підписано кілька важливих документів про співпрацю.
Перший документ підписали ще до офіційного початку форуму — під час візиту данської делегації Міністерства оборони та парламенту Данії на чолі з Міністром оборони Данії Трольсом Лундом Пульсеном 29 вересня. Це Лист про наміри між Міністерством оборони України, Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством оборони Данії щодо впровадження фінансової підтримки виробництва оборонної продукції в Україні.
На форумі був підписаний також Меморандум про взаєморозуміння між Мінстратегпром та DI Defence and Security Industries Association (Данія).
Окрім того, українські компанії підписали ряд документів з іноземними компаніями щодо розвитку виробництва боєприпасів, засобів РЕБ, повітряних та морських дронів, ремонту західного озброєння.