В Україні розроблено 324 нові зразки озброєння, потенціал же – набагато більший

15 Квітня 10:56

Українська оборонна промисловість забезпечила третину загального зростання ВВП країни у 2024 році. Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час брифінгу «Українська зброя 2024», інформує Комерсант український.

За словами міністра, які наводить видання AIN.ua, у 2024 році ВВП України зріс на 3,9 %, з яких 1,27 % забезпечив саме оборонно-промисловий комплекс.

Герман Сметанін також зазначив, що виробництво озброєнь і військової техніки в Україні зросло в 7 разів порівняно з 2023 роком. Минулого року з $3 млрд до $20 млрд зросла спроможність українського ОПК виробляти озброєння та військову техніку всередині країни.

Фактично у 2024 році вироблено озброєння та військової техніки на $9 млрд і, як зазначив міністр, цей показник планують довести до $35 млрд.

Хто забезпечив такі результати

На сьогодні в Україні налічується 718 виробників озброєнь і військової техніки, більшість із яких – приватні компанії. Усього 13% виробників мають державну форму власності.

За минулий рік 52% всього озброєння та військової техніки, виробили саме приватні виробники, які на сьогодні мають більшу спроможність виробництва, ніж державно-промисловий комплекс.

В оборонці працює понад 300 000 людей, що залучені у виробництво, проєктування, модернізацію, ремонт озброєння та військової техніки.

Що та в яких обсягах вироблено

Як повідомив Герман Сметанін, виробництво FPV-дронів у 2024 році склало 2,2 млн одиниць, потенціал на поточний рік – до 10 млн.

Що стосується deep strike, то тут виробництво минулого року зросло у 22 рази.

Виробництво боєприпасів сягнуло 2,4 млн одиниць – зростання у 2,4 раза.

Виробництво засобів РЕБ зросло у 340 разів, наземних роботизованих комплексів – у 15 разів.

Розроблено 324 нові зразки озброєння, зокрема ракети-дрони «Паляниця», «Пекло», «Рута» та «Барс».

Як повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, Україна розпочала локалізацію компонентів для безпілотників: у країні вже виробляються мотори, плати ініціації, а також налагоджене складання камер.

Як Міноборони працює з виробниками зброї

У 2025 році в межах ініціативи «Зброя Перемоги» Міноборони вже уклало контракти з 12 українськими виробниками озброєння на суму майже 130 млрд грн. Про це наприкінці березня заявив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

За його словами, ключовим критерієм для українських зброярів, які прагнуть долучитись до програми «Зброя Перемоги» та укласти довгострокові контракти, є обов’язкове проходження кодифікації, налагодження серійного виробництва, досягнення рівня локалізації не менше ніж 50% тощо.

Міноборони озвучило плани закупівель БПЛА

Понад 44 млрд грн буде спрямовано на закупівлю FPV-дронів, зокрема на оптоволокні.

«Якщо минулого року основний фінансовий ресурс був спрямований на закупівлю далекобійних deepstrike, то цього року понад 44 млрд грн заплановано на закупівлю FPV, включно з моделями на оптоволокні», – зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

За його словами, спроможності вітчизняного ОПК у 2025 році складають приблизно 4.5 млн FPV-дронів і Міноборони планує їх всі закупити.

Василевич Сергій
Редактор