В Україні розпочнуть виробництво соєвого протеїнового концентрату: чому це важливо

15 Травня 10:56

Агропромисловий холдинг «Астарта-Київ» та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписали угоду на 40 млн доларів, яка сприятиме створенню нових робочих місць, підвищенню продуктивності аграрного сектору та стимулюванню економічного зростання. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, інформує «Комерсант Український».

Кошти у сумі 40 млн доларів буде спрямовано на будівництво першого в Україні заводу з виробництва соєвого протеїнового концентрату.

Пакет фінансування включає позику на суму 27 млн доларів з власного рахунку Міжнародної фінансової корпорації та пільгову позику на суму 13 млн доларів від уряду Нідерландів. Фінансування IFC підкріплене гарантіями Інвестиційної програми для України Європейської Комісії та уряду Нідерландів на підтримку Програми економічної стійкості IFC для України.

Який ефект очікується від цих інвестицій

За оцінками Міжнародної фінансової корпорації, ця інвестиція завдяки прямому та опосередкованому впливу на економіку щороку генеруватиме $680 мільйонів валютної виручки, забезпечуватиме $116,5 мільйона внеску в економіку та створюватиме близько 3 000 прямих і непрямих робочих місць.

Проєкт підтримуватиме фермерів шляхом розширення бази постачальників та збільшення закупівель на ринку.

Чим важливе виробництво соєвого протеїнового концентрату

Україна є одним із провідних виробників сільськогосподарської продукції, але її експорт усе ще значною мірою залежить від сировинних товарів, зокрема сої, яка вразлива до коливань світових цін.

Тому критично важливим для довгострокового розвитку країни є розширення експорту продуктів з високою доданою вартістю – таких як соєвий протеїновий концентрат. І «Астарта» першою в Україні запускає його виробництво.

Цей продукт є екологічно чистою та сталою альтернативою рибному борошну, що використовується у європейській аквакультурі. І Україна завдяки запуску такого заводу матиме достатні передумови, щоб задовольнити зростаючий глобальний попит на таку продукцію.

Завод також вироблятиме соєву патоку – побічний продукт переробки, який буде використовуватися для потреб біогазових установок компанії.

Це не єдиний проєкт «Астарти» та IFC

Міжнародна фінансова корпорація у партнерстві з урядом Чехії підтримуватиме «Астарту» у проведенні дослідження ринку та доцільності виробництва комбікормів в Україні, а також надаватиме консультації місцевим громадам, молоді та працівникам старшого віку, сприятиме реінтеграції ветеранів.

Мета дослідження ринку полягає у формуванні більш стійкої робочої сили та здоровіших громад, що надзвичайно важливо на тлі дефіциту людського капіталу та кваліфікованих кадрів в Україні з початком повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) – член Групи Світового банку – найбільша світова установа розвитку, що зосереджена на приватному секторі на ринках, що розвиваються. Працює у понад 100 країнах.

«Астарта» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг в Україні, публічна європейська компанія, яка веде соціально-відповідальний бізнес і виробляє продовольчі товари з орієнтацією на глобальні ринки. Основна діяльність сконцентрована у рослинництві, цукровій промисловості, молочному тваринництві, сфері переробки сої, зерновій логістиці, біоенергетиці.

Василевич Сергій
Редактор

Читають зараз