В Україні припинив роботу один із найбільших металургійних комбінатів

1 Листопада 2024 19:04

Господарський суд завершив ліквідацію Дніпровського металургійного комбінату в Кам’янському. Майно комбінату викупив “Метінвест” за 9 млрд грн, повідомляє «Комерсант Український» із посиланням на інформацію в судовому реєстрі.

Провадження у справі про банкрутство Дніпровського меткомбінату, який входив до групи ІСД (пов’язана з російською держкорпорацією ВЕБ.РФ), було відкрите ще у травні 2019 року. У 2020 році була введена процедура санації, яка не дала результатів, і 26 січня 2022 року ПАТ ДМК визнали банкрутом.

Під час процедури санації відбувся аукціон з продажу майнового комплексу ДМК, який за 9,17 млрд грн перейшов у власність Дніпровського коксохімічного заводу (зараз Камет-сталь) з групи Метінвест Ріната Ахметова.

Дніпровський металургійний комбінат – найбільше підприємство України повного металургійного циклу. Виробляє щорічно 5600 тис. тонн агломерату, 4350 тис. тонн чавуну, 3850 тис. тонн сталі, 3829 тис. тонн готового прокату.

Свою історію почав з 1888 року, коли Польсько-бельгійське акціонерне товариство «Південноруське Дніпровське металургійне товариство» заснувало Дніпровський металургійний завод на правому березі Дніпра в Кам’янському, на якому 2 березня 1889 року введено першу доменну піч.

На початку XXI ст. Дніпровський металургійний комбінат спеціалізувався на виробництві чавуну, прокату і займає монопольне становище на ринку широкосмугової універсальної сталі і на ринку профілів. Комбінат був єдиним у світі постачальником катаної осьової профільної заготівки для залізничного транспорту, що реалізовується в основному на американському ринку і сертифікованої Американською асоціацією залізниць.

входив до складу корпорації ІСД. Контрольний пакет акції належав структурам, афілійованим із російським ВЕБ. Міноритарні власники — Сергій Тарута й Олег Мкртчан. З 2017 року входить до сфери інтересів компанії Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського. З цього часу постачання сировини та збуту готової продукції комбінату здійснювалося через структури Метінвесту.

10 травня 2019 року Сергій Тарута анонсував банкрутство Дніпровського меткомбінату через агресивні дії кредиторів. Кредитори заявили вимоги до ДМК на суму близько 130 млрд грн. У жовтні 2019 року Дніпровський металургійний комбінат оголосив про зупинення основних виробничих потужностей. Комбінат виставили на продаж у рамках судової справи про банкрутство. 20 травня 2021 Антимонопольний комітет дозволив купити активи ДМК компанії Metinvest BV Ріната Ахметова. 26 липня 2021 року активи комбінату викупив Дніпровський коксохімічний завод із групи Метінвест за 9,1 млрд грн.

Мандровська Олександра
Редактор

Читають зараз