В Україні пропонують знизити граничний вік перебування на військовій службі з 60 до 55 років
25 Листопада 14:56У Верховній Раді розглядається законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо зменшення граничного віку перебування на військовій службі та військовозобов’язаних у запасі, а також збереження доступу до військової служби громадян, які виявили бажання проходити службу після досягнення граничного віку перебування на військовій службі”. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України, інформує Комерсант український.
Законопроєктом пропонується передбачити зменшення граничного віку перебування на військовій службі та військовозобов’язаних у запасі з 60 років до 55 років, а також зберегти доступ до військової служби громадян, які виявили бажання проходити військову службу після досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
Серед ініціаторів внесення законопроєкту – народні депутати Олексій Гончаренко, Володимир Ар’єв, Юлія Тимошенко, Яна Зінкевич, Соломія Бобровська.
Чим обгрунтовується доцільність ухвалення законопроєкту
Як наголошується у пояснювальній записці до проєкту закону, після того як навесні 2024 року із закону про мобілізацію зникли положення щодо демобілізації військовослужбовців після 36 місяців служби, парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони пообіцяв розробити новий законопроєкт про демобілізацію протягом восьми місяців. З того часу пройшло сім місяців, і досі немає навіть приблизних обговорень положень закону про демобілізацію.
Автори проєкту, аргументуючи доцільність внесення зазначених змін, посилаються на позицію Спілки ветеранів АТО, яка вважає, що зараз вкрай необхідно нарешті відпустити додому воїнів, які з весни 2022 року захищають Україну: в першу чергу тих, хто поранений, і тих, хто віком вже за 50 років. Звичайно, визнають депутати, не всі з них, можливо, бажають бути демобілізованими, але все це треба встановлювати, визначати необхідну кількість та черговість, проводити опитування серед військовослужбовців, складати реєстри, готувати алгоритм заміни їх.
Також згадуються петиції про зниження мобілізаційного віку з 60 до 55 років, у яких такі зміни, зокрема обгрунтовуються тим, що фізичне здоров’я більшості чоловіків у віці з 55 до 60 років є незадовільним і майже завжди за результатами проведення військово-лікарняної комісії чоловіки в такому віці, щонайменше, є обмежено придатними для військової служби.