В Україні посилено епіднагляд за холерою, — МОЗ
3 Червня 19:53
З червня в Україні розпочався посилений епідеміологічний нагляд за холерою. МОЗ повідомляє, що пацієнтів із важкими формами гострих кишкових інфекцій перевірятимуть на наявність збудника холери — Vibrio cholerae, передає «Комерсант Український».
«Кожен важкий випадок гострої кишкової інфекції обов’язково проходить лабораторне дослідження. Центри контролю хвороб по всіх регіонах готові до швидкого реагування», — повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
У кожній області вже визначено медзаклади для госпіталізації пацієнтів із підозрою на холеру. Там зберігається запас антибіотиків, регідратаційних розчинів та дезінфектантів.
В обласних ЦКПХ лабораторії оснащено обладнанням і реагентами для бактеріологічної та ПЛР-діагностики.
Також фахівці проходять регулярні тренінги з діагностики та біобезпеки.
Крім медичних обстежень, ЦКПХ проводять моніторинг навколишнього середовища — зокрема, досліджують проби води, включаючи морську, прісну і стічну.
Статистика 2024 року:
- обстежено понад 13 тис. пацієнтів із кишковими інфекціями — випадків холери не виявлено;
- досліджено майже 10 тис. проб води — також без виявлення збудника.
МОЗ наголошує: хоча ризик зараження в Україні залишається низьким, враховуючи активні спалахи холери у світі — зокрема, в Африці, Азії та на Близькому Сході, — система раннього реагування повинна враховувати можливі транскордонні загрози.
За даними Європейського Центру контролю хвороб (ECDC), з січня по травень 2025 року у світі зафіксовано понад 111 тис. випадків холери, з них понад 1 500 — летальні.
Холера — це небезпечна діарейна інфекція, яка передається фекально-оральним шляхом, переважно через забруднену воду або їжу. У важких випадках може викликати швидке зневоднення та смерть без належного лікування.