В Україні понад 100 тисяч безробітних: у Мінекономіки відповіли, як планують розв’язувати проблему безробіття
26 Лютого 17:42
Станом на 1 лютого 2025 року в Україні понад 100 тисяч безробітних. Такі дані надали в Міністерстві економіки та Державному центрі зайнятості на офіційний запит видання «Комерсант Український». Які заходи вживатимуться задля стимулювання зайнятості в Україні та яких заохочень чекати роботодавцям, які приймають на роботу зареєстрованих безробітних – далі в матеріалі Комерсант український.
Міністерство економіки та Державний центр зайнятості надали розгорнуті відповіді щодо поточного стану безробіття та заходів, спрямованих на зниження рівня безробіття в країні.
“Станом на 1 лютого 2025 року в Україні зареєстровано 100,6 тисячі осіб, які офіційно вважаються безробітними. Ці дані надаються відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації”, – заступниця директора Державного центру зайнятості Валентина Рибалко
Заходи щодо стимулювання зайнятості
Міністерство економіки повідомило, що в рамках реалізації Закону України «Про зайнятість населення» урядом впроваджуються численні ініціативи для стимулювання розвитку ринку праці та підтримки працевлаштування. Серед основних заходів – компенсаційні програми для роботодавців, які приймають на роботу зареєстрованих безробітних. Ці програми орієнтовані на різні категорії громадян, зокрема:
1.Осіб з додатковими гарантіями в працевлаштуванні. За постановою Кабінету Міністрів від 10.02.2023 №124, роботодавцям компенсуються витрати на оплату праці при прийнятті на роботу безробітних, які мають додаткові гарантії (наприклад, батьки з малими дітьми, особи, які утримують дітей або осіб з інвалідністю).
“Законопроєктом пропонується, зокрема: надавати безробітним, які проходять професійне навчання за направленням центру зайнятості, допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надавати можливість здобуття зареєстрованими безробітними як повних, так і часткових професійних кваліфікацій”, – заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна
2.Підтримку внутрішньо переміщених осіб. Реалізовано програми компенсації витрат на оплату праці та забезпечення гарантій зайнятості для представників цієї категорії, зокрема через програми з компенсації для роботодавців.
3.Заохочення молоді та осіб, звільнених із строкової служби. Для них передбачено компенсацію витрат на оплату праці за умов першого робочого місця.
4.Соціально корисні роботи. В умовах воєнного стану, в рамках Урядового проєкту «Армія відновлення», залучають безробітних осіб до виконання суспільно важливих робіт, що сприяє отриманню доходів та набуттю нових професійних навичок.
5.Підтримку малого бізнесу. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 18.04.2023 №338, суб’єктам малого підприємництва компенсуються витрати на єдиний внесок до загальнообов’язкового державного соціального страхування за працевлаштування нових кадрів.
6.Адаптацію робочих місць для осіб з інвалідністю. За постановою від 22.08.2023 №893 роботодавцям надається компенсація витрат на облаштування робочих місць з урахуванням особливостей кандидатів.
7.Гранти для ветеранів та їх сімей. Програма, затверджена постановою від 21.06.2022 №738, спрямована на підтримку створення або розвитку власного бізнесу серед учасників бойових дій.
8.Професійне навчання та ваучери. Запроваджено експериментальні проєкти з організації професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни (відповідно до постанови від 15.09.2023 №984), а також ведуться роботи над законопроєктом, який передбачає надання додаткової допомоги зареєстрованим безробітним у сфері професійної підготовки.
За словами представників Мінекономіки, ці заходи спрямовані на активізацію ринку праці, створення нових робочих місць та підвищення конкурентоспроможності української економіки в умовах воєнного стану. Інформацію щодо кількості безробітних в Україні надає Державний центр зайнятості, який є офіційним розпорядником даних у цій сфері.