В Україні оновлюють правила організації міжнародних автобусних перевезень
19 Листопада 09:56Міністерство розвитку громад та територій України напрацювало новий порядок здійснення міжнародних автобусних перевезень. Про це повідомив заступник міністра Сергій Деркач, інформує Комерсант український.
За його словами, більше року міністерство спільно з ринком працювали над новим порядком організації міжнародних автобусних перевезень і за кілька тижнів (після публікації) зміни набудуть чинності. Посадовець окреслив найбільш принципові новації.
Цифровізація процедури відкриття маршрутів за кордон
Більше жодних засідань комісії, паперів, тривалого очікування. Онлайн-кабінет та 10 днів для отримання погодження від Міністерства.
“У разі потреби та зауважень до документів – перевізник про це дізнається протягом трьох днів та матиме час для усунення недоліків. Так само всі зміни, продовження чи закриття маршрутів – все буде працювати в цифрі”, – наголосив Сергій Деркач.
Чіткі критерії для відкриття, внесення змін, продовження чи закриття маршруту
Закрити маршрут, приміром, можна буде за заявою перевізника, або ж якщо протягом чотирьох місяців не виконано 50% рейсів чи відсутній дозвіл іншої країни. Тут важливо, як пояснив посадовець, щоб кордон “не простоював”, тож мережа маршрутів має складатись з тих, хто дійсно їздить”.
Чітка вимога щодо наявності певної кількості автобусів для відкриття маршруту
Якщо є маршрут, то, за словами Сергій Деркача, для нього має бути щонайменше один основний автобус. Плюс один резервний автобус на п’ять маршрутів. Це дозволить попередити ситуацію, коли один і той самий автобус використовуються для відкриття кількох маршрутів, завідома знаючи що виконати рейси буде неможливо.
Конкретні терміни для ухвалення рішення про відкриття маршруту
“10 днів і дозвіл з нашого боку буде отримано. Якщо відкрити маршрут неможливо – перевізник отримає відмову за 14 днів. Ми зі свого боку будемо гарантувати швидку відповідь. Окремий трек – це зібрати дозволи з іноземних країн, особливо якщо їх кілька. У цьому напрямку ведемо роботу з іншими державами, щоб зменшити терміни. Разом з тим, коли перевізник отримає всі дозволи та завантажить у свій онлайн-кабінет, він матиме 60 днів, щоб почати рух з дати отримання останнього дозволу іноземної країни”, – зазначив заступник міністра.
Цифровізація обліку та видачі дозволів Журналів «Інтербус»
За словами Сергій Деркача, це можливість виконувати нерегулярні перевезення і для цього вже створюється окремий цифровий модуль – тож всі дозволи будуть верифіковані та в єдиній базі.
А ще, як наголосив Сергій Деркач, у міжнародному сполученні передбачається використання лише автобусів, що мають GPS та відповідають вимогам комфортності, зокрема йдеться про наявність вбиральні чи кондиціонеру.