В Україні можуть посилити відповідальність за порушення вимог воєнного стану

24 Грудня 11:49

У Верховній Раді України зареєстровано Проєкт Закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог особливого правового режиму – воєнного стану, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях” (№12354). Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, інформує Комерсант український.

Внесено цей законопроєкт Кабінетом Міністрів України.

Чим пояснюють в уряді потребу у посиленні відповідальності

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, реалізація заходів правового режиму воєнного стану висвітлила правову прогалину в законодавстві щодо заборони або обмеження в умовах воєнного стану, в’їзду (входу), перебування населення у населених пунктах, з яких проводиться обов’язкова евакуація. Крім того, через законодавчу неврегульованість обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням обласних, Київської міської військових адміністрацій з територій населених пунктів, які потрапляють до районів воєнних (бойових) дій, зон збройних конфліктів та населених пунктів, наближених до районів бойових дій, ускладнювалася негативним ставленням батьків, осіб, які їх замінюють, або інших законних представників.

Повідомляється, що МВС розробило проєкт Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації, положення якого і спрямовані на вирішення окреслених вище питань.

Що передбачає урядовий законопроєкт

Пропонується Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнити новою статтею 210-2. У ній, зокрема пропонується встановити відповідальність за порушення в’їзду (входу), перебування в населених пунктах, з яких проводиться загальна обов’язкова евакуація, за відсутності спеціально виданих перепусток або посвідчень, а також за порушення громадянами комендантської години (заборони перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень);

Також передбачається внести зміни до статті 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими надати право органам поліції провадити адміністративне затримання щодо порушників.

Раніше народний депутат Олексій Гончаренко повідомляв, що 20 грудня Кабінет Міністрів погодив відповідний законопроєкт.

Він пояснив, що урядовий законопроєкт передбачає запровадження окремої адміністративної відповідальності з накладенням відповідного штрафу:

– за порушення комендантської години і перебування у громадських місцях у заборонений час без перепусток – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

– за порушення правил евакуації, тобто в’їзду або перебування у населених пунктах, де проводиться обов’язкова евакуація, без спеціальних дозволів – від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Штрафи за ті самі дії, вчинені упродовж року після застосування заходів адміністративного стягнення, тягнуть накладення штрафів від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Штрафи не будуть застосовуватись до людей, які йдуть до укриттів, у випадках надання медичної (домедичної) допомоги або супроводження поранених і тяжкохворих, здійснення евакуації або рятування майна та в інших випадках загрози життю громадян.

Також Олексій Гончаренко наголосив, що цей урядовий законопроєкт ще має бути внесений на розгляд і розглянутий Верховною Радою.

Василевич Сергій
Редактор