У Раді пропонують розширити коло осіб, на яких поширюється кримінальна відповідальність за незаконне збагачення
3 Січня 12:11Народні депутати внесли в Раду законопроєкт, яким пропонується розширити коло осіб, які підпадають під кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Відповідний документ зареєстровано за № 12366, інформує Комерсант український
Так, законопроектом № 12366 пропонується доповнити список суб’єктів корупційного кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК особами, які виконують функції ліквідованих МСЕК, а також голів, їхніх заступників, членів і секретарів позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій.
Серед авторів законопроєкту – перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, народні депутати Анастасія Радіна (фракція “Слуга народу”), Володимир Цабаль (“Голос”), Вікторія Сюмар (“Європейська солідарність”).
Незаконне збагачення
Згідно зі ст. 368-5 ККУ “Незаконне збагачення”, набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких перевищує її законні доходи більш як на 6500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Неоподатковуваний мінімум доходів громадян в Україні 2025 року становить 17 грн.
Як писав
Ключові нововведення:
- Новий підхід до оцінки: експертні команди проводитимуть оцінку в електронній системі, яка враховує реальні потреби людини.
- Прозорість і деперсоналізація процесів: команди формуватимуться автоматично за принципом випадковості, а дані лікарів і пацієнтів залишатимуться прихованими до моменту оцінки.
- Можливість оскарження: рішення експертних команд можна оскаржити в Центрі оцінки функціонального стану, до складу яких входитимуть лікарі з державних закладів охорони здоров’я з усієї країни.
- Впровадження міжнародних стандартів: закон закладає фундамент для використання Міжнародної класифікації функціонування (МКФ) в освітній, соціальній та інших сферах.
- Збереження дії старих документів: усі довідки та документи, видані МСЕК до 1 січня 2025 року, залишаються чинними. Вони й надалі будуть підставою для отримання соціальних гарантій, прав, пільг, пенсій, компенсацій та інших виплат протягом строку дії документів.
- Передача справ від МСЕК: визначено обов’язок для МСЕК забезпечити передачу визначеним закладам охорони здоров’я всіх наявних у них медико-експертних справ та архівних документів.
- Прозорість даних: статистичні дані оцінки повсякденного функціонування будуть оприлюднюватися для громадського моніторингу та запобігання корупції.
Раніше повідомлялося, що в Україні всі медико-соціальні комісії припинять роботу до 31 грудня 2024 року. Це стало можливим тому, що президент України Володимир Зеленський ввів у дію відповідне рішення РНБО.