У вищих ешелонах української прокуратури розгорівся скандал – у прокурора Департаменту міжнародного співробітництва Офісу Генерального прокурора Олександра Люльчука виявили громадянство російської федерації. Через це Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) рекомендувала Генеральному прокурору звільнити Люльчука із займаної посади. Про це йдеться у матеріалі Судово-юридичної газети, передає Комерсант український
Люльчук, який працював у відділі екстрадиції, має багаторічний досвід роботи в прокуратурі. Свою кар’єру він розпочав у 2009 році в прокуратурі АР Крим, а після анексії півострова продовжив роботу в Київській області та центральному апараті. У 2019 році він успішно пройшов атестацію та отримав доступ до державної таємниці.
Причиною для рекомендації про звільнення стала інформація про те, що Люльчук нібито отримав громадянство російської федерації 26 листопада 2014 року. Ця інформація надійшла від Служби безпеки України (СБУ) до Генеральної інспекції ОГП.
Цікаво, що СБУ вперше повідомила про це ОГП ще в березні 2020 року, що призвело до службового розслідування, яке, очевидно, нічим не закінчилося. Однак справа набула нового руху в червні 2024 року, коли СБУ повторно надіслала аналогічне повідомлення.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
На підтвердження своїх заяв СБУ надала низку документів, включаючи скріншоти перевірки дійсності російського паспорта на ім’я Люльчука, інформацію про його ідентифікаційний номер платника податків у рф та витяги з російських податкових реєстрів.
Сам Люльчук категорично заперечує наявність у нього російського громадянства. Він стверджує, що став жертвою провокації з боку СБУ через те, що раніше відмовився стати їхнім конфіденційним агентом.
Незважаючи на заперечення Люльчука, КДКП дійшла висновку, що факт набуття ним громадянства рф “скоріше мав місце, ніж не мав”. Комісія застосувала пункт 6 статті 51 Закону “Про прокуратуру”, який передбачає звільнення прокурора у разі набуття ним громадянства іншої держави.
21 серпня 2024 року КДКП офіційно направила подання Генеральному прокурору про звільнення Олександра Люльчука з посади. Тепер остаточне рішення залишається за Генпрокурором.