В Дії вже незабаром можна буде перевірити легальність пачки цигарок. І не лише це

12 Грудня 14:49

Топ-4 цифрові проєкти, які знищуватимуть корупцію, готуються до запуску у застосунку Дія. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, інформує Комерсант український.

Він наголосив, що за 5 років цифровізація вже зекономила державі мільярди, але може заощадити ще більше і зараз команда міністерства працює над чотирма масштабними треками, які допоможуть ще більше обмежити корупцію.

За словами Михайла Федорова, заплановане розмитнення авто в Дії є однією з ключових антикорупційних реформ: цифровізація прибере людину з процесу й покаже, як може працювати митниця, коли немає чиновника.

Завдяки запровадженню в Дії еАкцизу можна буде моніторити кожну одиницю тютюну та алкоголю, тобто після запуску цієї послуги перевірити легальність продукції можна буде просто в Дії. Завдяки цьому держава не втрачатиме мільйони на тіньовому ринку.

Міністерство також працює над єдиною електронною системою для нотаріусів. Перший пілотний проєкт, який планується запустити, – нотаріальні послуги по відеозв’язку з нотаріусом у Дії.

За словам Михайла Федорова, запроваджуються і нові електронні будівельні послуги. Вже цифровізовано найпопулярніші сервіси в будівництві. Нещодавно запустили Містобудівний кадастр. В електронній системі буде вся інформація про будівництво в місті, зникне можливість «переписувати» містобудівні документи та видачу дозволів «під столом». На основі кадастру запускатиметься ще більше цифрових будівельних сервісів для українців.

Над чим ще працює Мінцифри

У колонці для 24 Каналу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також розповів, що його міністерство працює над реформою медико-соціальних експертних комісій спільно з командами МОЗ, Мінсоцполітики та в партнерстві з громадськими організаціями.

Зокрема, проводиться реінжиніринг процесів, щоб прибрати людський чинник. Замість класичних МСЕК працюватимуть експертні команди, які формуватимуться електронною системою, щоб запобігти зловживанням і корупції.

Спершу система обиратиме серед сформованих команд, а надалі формуватиме команди під кожен випадок відповідно до діагнозів пацієнта та спеціальностей лікарів. До дня самого оцінювання пацієнт не знатиме, які саме лікарі та яка саме команда проводитиме оцінювання, а лікарі не знатимуть, з яким пацієнтом і коли працюватимуть.

Окрім цього, в електронній системі фіксуватиметься справа пацієнта та всі документи для оцінювання. Так можна буде простежити, як змінювалася справа, які рішення ухвалювали лікарі. Усі зміни будуть зафіксовані, що унеможливить підроблення документів заднім числом.

Завдяки цифровізації можна буде відстежувати, наскільки швидко рухаються документи, щоб була персональна відповідальність людей, які потім підписують висновок. А завдяки антифрод-системі можна простежити, скільки людей підписали документи, які є аномалії. Як наголосив міністр, коли все в цифрі, є прозорість, тоді можна вже ставити конкретні питання.

Варто нагадати, що реформа медико-соціальних експертних комісій впроваджуватиметься в кілька етапів, і перший розпочнеться вже 1 січня 2025 року.

Василевич Сергій
Редактор