За останні три місяці в Україні захворюваність на COVID-19 зросла майже у 13 разів. Так, станом на кінець серпня зафіксовано понад 26 тисяч випадків коронавірусної інфекції. Про це днями в ефірі телемарафону повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич. А у Державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» заявляють – через зростання хворих на COVID-19 протиепідемічні заходи в Україні все ж можуть бути запроваджені, але тільки в окремих регіонах. Про це повідомили в Центрі у відповідь на запит Комерсант український
“Станом на 19.08.2024 передумови введення на території України карантину відсутні, однак можливе впровадження протиепідемічних заходів на територіях певних територіальних одиниць, де фіксуються найвищі захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у разі їх подальшого стрімкого зростання”, – повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ.
В установі розповіли, що згідно ЗУ, в цілому по країні карантин встановлюється, продовжується та скасовується Кабінетом Міністрів України.
“Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за поданням Головного державного санітарного лікаря України”, – заявили в Центрі громадського здоров’я МОЗ.
Однак, положеннями Закону регламентується можливість встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів, які встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням головного державного санітарного лікаря відповідної області, міста Києва чи Севастополя, Автономної Республіки Крим, якщо в населеному пункті, у закладі освіти, закладі оздоровлення та відпочинку виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційної хвороби.
“Обмежувальні протиепідемічні заходи застосовуються до суб’єктів господарювання, що здійснюють види господарської та іншої діяльності, які можуть призвести до поширення інфекційної хвороби (частина перша статті 22 Закону)”, – розповіли в установі.
Як повідомляли в Апараті виконавчого органу Київської міської ради, в Києві масковий режим та інші протиепідемічні заходи наразі впроваджувати не планують.
Автор: Альона Капліна