Усик переміг Ф’юрі та зберіг три чемпіонські пояси
22 Грудня 09:26Український боксер Олександр Усик здобув перемогу у другому двобої з британцем Тайсоном Ф’юрі. На кону стояли три чемпіонські пояси українця — WBC, WBA та WBO. Від титулу IBF він відмовився раніше, передає Комерсант український .
Бій тривав усі 12 раундів, кожен по три хвилини. Усик продемонстрував точні удари, вибивши трійку: двічі в торс, а далі в голову. На останніх хвилинах боксер провів успішну комбіновану атаку.
Поєдинок завершився одностайним рішенням суддів — 116:112 на користь Усика.
“Я просто гарно підготувався. Моя дружина підтримувала мене. Мої сини сьогодні отримали помаранчевий і зелений пояси з дзюдо. Один із моїх синів сказав: „Тато, ти наступний“”, — заявив Усик після бою.
Боксер присвятив перемогу своїй мамі, Надії Петрівні, і “всім матерям України”.
Президент Володимир Зеленський привітав боксера з “важливою й такою потрібною всім нам зараз” перемогою.
“Зберігши чемпіонські пояси, Олександр доводить: ми українці і свого не віддамо. І хай як важко було — поборемо. Ринг, поле бою чи дипломатична арена — бʼємося і свого не віддамо”, — наголосив глава держави.
Крім того, Усик підтвердив, що готовий до бою з британцем Данієлем Дюбуа, який запропонував йому реванш за титул абсолютного чемпіона світу одразу після його поєдинку з Ф’юрі.
Наразі Усик володіє чемпіонськими титулами за версіями WBC, WBA та WBO. Титул абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі цього разу не був на кону, оскільки у червні український боксер залишив пояс IBF вакантним.
Після перемоги над британцем Тайсоном Ф’юрі український боксер Олександр Усик виніс на ринг справжню шаблю гетьмана Івана Мазепи, датовану XVII століттям.
На шаблі був напис: “Всю надію свою на тебе покладаю, мати Божа. Захисти мене під Покровом своїм”.
У Мінкульті розповіли, що шабля Мазепи — це унікальний артефакт, який зараз зберігається у Чернігівському обласному історичному музеї ім. Тарновського. Її гетьман подарував за гарну службу осавулу Савичу.
До Саудівської Аравії, де відбувся поєдинок Усика та Ф’юрі, зброю доставляли під контролем музейних фахівців.
“Цей жест не лише став символом тріумфу, але й нагадав світу про боротьбу українського народу за свободу, яка триває вже століттями”, — кажуть у міністерстві й додають, що демонстрація шаблі стала “Важливим кроком культурної дипломатії”.