Уряд скасував понад 200 застарілих регуляторних норм для бізнесу: що змінилося

9 Квітня 11:26

Мінекономіки скасувало понад 200 застарілих регуляторних норм для бізнесу. Зокрема, прибрали дозволи, погодження, висновки та інші інструменти, які давно втратили актуальність. Про це розповіла міністр економіки Юлія Свириденко, інформує Комерсант український

«Донедавна у нас ще існували такі дозволи, як санітарний паспорт на транспорт, дозвіл на заїзд в оздоровчі заклади, висновок цілительських здібностей, погодження перерв у порту на відкритому повітрі в холодний період року та інші. Ми їх прибрали… Бюрократії для підприємців стане менше», — зазначила Свириденко.

Яких сфер торкнулося скасування:

  • охорона здоров’я та санітарія;
  • агросектор — зокрема спрощено вимоги щодо ветеринарної документації;
  • сфера праці, будівництва, пожежної безпеки та ЗЕД — усунуто низку дозвільних процедур.

За словами Свириденко, урядова робоча група з дерегуляції вже переглянула понад 1300 регуляторних інструментів, і процес триває.

«Наша мета — звільнити підприємців від зайвого адміністративного тиску», — додала міністерка.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду повідомив, що Кабінет міністрів ухвалив шість рішень, якими скасуються ще 204 регуляторні інструменти в різних галузях.

Зокрема, відмінено:

  • 150 інструментів у сфері медицини та санітарного контролю,
  • 15 – у сфері охорони праці, торгівлі, будівництва та пожежної безпеки,
  • 22 – у правоохоронній діяльності, довкіллі, агросекторі та інших сферах.

Тепер підприємцям більше не доведеться, наприклад, оформлювати погодження на перепрофілювання підприємства, отримувати санітарні паспорти на транспорт чи брати дозвіл на будівництво оздоровчих закладів.

Очікується, що економічний ефект від ухвалених рішень перевищить 600 мільйонів гривень.

Шмігаль нагадав, що дерегуляція була одним із пріоритетів уряду з початку його роботи. До повномасштабного вторгнення вже скасували понад 1600 регулювань на регіональному рівні, а у 2023 році – створили Міжвідомчу робочу групу, яка з того часу анулювала 138 інструментів.

Крім того, прем’єр анонсував подальші кроки: найближчим часом уряд планує скасувати ще понад 100 регуляторних актів – переважно у сферах екології, здравоохранения та економіки.

Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив, що відмінено інструменти державного регулювання господарської діяльності шляхом признання такими, що втратили чинність в цілому 42 нормативних актів центральних органів виконавчої влади та 30 в окремих частинах.

Більшість зі скасованих норм не застосовувалися понад десять років та втратили актуальність, зокрема ті, що стосувалися санітарних правил для підприємств порошкової металургії, суднобудування, вугільної промисловості, а також ветеринарної та зовнішньоекономічної діяльності.

Дзвенислава Карплюк
Редактор