У проєкті Державного бюджету України на 2025 рік пропонується зупинити заборону на приватизацію майна державних закладів вищої освіти, повідомляє Комерсант український
Так, пункт 3 прикінцевих положень пропонує “зупинити на 2025 рік дію” цілої низки законодавчих положень, серед яких частина четверта статті 80 Закону України “Про освіту”. Це положення у ЗУ “Про освіту” звучить так:
Об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню для провадження видів діяльності, не передбачених спеціальними законами, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти, пов’язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу, з урахуванням визначення уповноваженим органом управління можливості користування державним або комунальним нерухомим майном відповідно до законодавства.
З цією метою пропонується також зупинити дію абзацу сорок п’ятого частини другої статті 4 Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” в частині заборони приватизації приміщень державних закладів вищої освіти. Цей абзац передбачає, що приміщення державних закладів освіти не підлягають приватизації.
Таким чином, якщо Верховна Рада схвалить цю пропозицію уряду, у 2025 році стане можливою приватизація майна і приміщень державних дитсадків, шкіл, інститутів, університетів тощо.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Нагадаємо, в Україні триває оптимізація закладів освіти, однією зі складових якої є закриття шкіл та університетів. Так, Державна служба якості освіти у 2023 році переймалася тим, що у територіальних громадах
“фактична наповнюваність закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) значно нижча від проєктної потужності. У деяких ЗЗСО наповнюваність становила лише 20-40% від проєктної потужності. Водночас традиційно у сільській місцевості показник наповнюваності класів нижчий середнього по громаді”.
У Службі стверджують, що утримання таких шкіл економічно невигідне.
Також Міністерство освіти сповнене рішучості оптимізувати мережу закладів вищої освіти. Заступник міністра освіти Михайло Винницький стверджує, що міністерство планує зменшити кількість державних закладів вищої освіти, підпорядкованих МОН, до 100 з нинішніх 140.