Унікальна “дорога динозаврів”: у Британії знайдено сотні гігантських слідів
5 Січня 14:54У Великій Британії знайшли ціле поле зі слідами динозаврів, які жили 166 мільйонів років тому. Місце розкопок відкопав працівник кар’єру – він відчув “незвичайні удари”, коли вивозив глину своєю робочою машиною. Про це повідомляє Independent, інформує Комерсант український
Університети Оксфорда і Бірмінгема спільно очолили команду з більш ніж 100 осіб на тижневих розкопках у червні 2024 року, виявивши близько 200 слідів, зробивши 20 000 фотографій і побудувавши докладні 3D-моделі ділянки за допомогою аерофотозйомки з безпілотника.
Розкопки, проведені на кар’єрі Дьюарс-Фарм в Оксфордширі групами з Оксфордського та Бірмінгемського університетів, виявили п’ять великих доріжок, які є частиною «шосе динозаврів» — з доказами наявності більшої кількості в околицях.
Найдовший безперервний ланцюжок слідів мав довжину понад 150 метрів, чотири з них були залишені довгошиїми травоїдними динозаврами, званими завроподами, і, найімовірніше, такими, що належали цетіозавру, двоюрідному брату диплодока довжиною до 18 метрів.
П’яту доріжку проклав дев’ятиметровий хижий мегалозавр, який мав характерні великі трипалі ноги з кігтями, повідомили в Бірмінгемському університеті.
На одній ділянці ділянки видно пересічні сліди хижака і травоїдного, що викликає питання про те, чи взаємодіяли вони і як саме.
Нові сліди пов’язані з відкриттями, зробленими в цьому районі 1997 року, де під час видобутку вапняку було виявлено понад 40 наборів слідів, деякі з яких сягали 180 метрів завдовжки.
Експерти кажуть, що нові відкриття дадуть цінну інформацію про те, як динозаври ходили, яку швидкість вони досягали, наскільки вони були великими, а також чи взаємодіяли вони один з одним і як.
“Збереження настільки детальне, що ми можемо побачити, як ґрунт деформувався, коли ноги динозавра хлюпали всередину та назовні. Поряд з іншими скам’янілостями, такими як нори, мушлі та рослини, ми можемо оживити мулисту лагуну, якою ходили динозаври”, – прокоментував знахідку доктор Дункан Мердок, учений про Землю з Музею природної історії Оксфордського університету.
Розкопки транслюватимуться в програмі BBC Two Digging for Britain, яку веде професор Еліс Робертс, 8 січня, а також будуть представлені на новій публічній виставці Breaking Ground в OUMNH.