Укроборонпром готовий повертати з-за кордону українців: що їм пропонують
14 Травня 08:49
Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» розпочало у Польщі програму «Повернення українців», яка має за мету надати можливість співвітчизникам повернутись з-за кордону та працевлаштуватись на підприємствах Товариства. Про це повідомили в Укроборонпромі, інформує «Комерсант Український».
Зазначається, що програма «Повернення українців» надає вимушеним переселенцям можливість отримати престижну та стабільну роботу на Батьківщині.
Зараз зустрічі та співбесіди з українськими переселенцями відбуваються у представництві Укроборонпрому в Польщі. Надалі співбесіди можна буде проводити також в режимі онлайн.
Мотивом для повернення може бути не лише престижна робота
Віцепремʼєр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов раніше стверджував, що 50% чоловіків призовного віку готові повернутися в Україну, не чекаючи закінчення війни, якщо буде вирішено питання з бронюванням.
А згодом підтвердив, що держава пропонує українцям, які перебувають за кордоном, можливість повернутися для роботи в критично важливих галузях, зокрема в оборонно-промисловому комплексі. А уряд, за його словами, готовий бронювати таких фахівців від військової служби.
Як відомо, урядовим рішенням дозволено підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики бронювати до 100% працівників.
Не лише Укроборонпром намагається повернути українців на Батьківщину
Під патронатом Міністерства національної єдності зараз в країнах Європи готуються до відкриття Центри єдності України. Спільні декларації про створення таких Центрів вже укладено з Іспанією, Німеччиною, Францією, Чехією. Тривають переговори про відкриття хабу у Великій Британії.
Відкривати такі центри планується в тих країнах, де є велика присутність українських громадян.
У Центрах єдності закордонним українцям надаватиметься інформаційна, адміністративна й культурна підтримка. Серед іншого, у цих центрах можна бути отримати і допомогу з працевлаштування в Україні.
Скільки українців залишається за межами країни
За даними ООН, які наводив Нацбанк, кількість українських мігрантів за межами України перевищила 6,9 млн осіб станом на 20 березня 2025 року.
Як свідчать останні дані Євростату, громадян країн, що не входять до ЄС, які виїхали з України внаслідок російської агресії та мали тимчасовий статус захисту в ЄС, станом на 31 березня 2025 року було трохи більше 4,26 мільйона.
Країнами ЄС, що приймають найбільшу кількість осіб з України, які отримали тимчасовий захист, є Німеччина (1 184 890 осіб; 27,8% від загальної кількості осіб у ЄС), Польща (997 120 осіб; 23,4%) та Чехія (365 055 осіб; 8,6%).
Порівняно з лютим 2025 року, загальна кількість осіб, які перебували під тимчасовим захистом у ЄС на кінець березня, зменшилася на 45 455 (мінус 1,1%).
Як вважає віцепрем’єр-міністр України – міністр національної єдності Олексій Чернишов, щонайменше 30% українців, які виїхали за кордон через війну, готові повернутися додому відразу після її завершення, решта розглядає таку ймовірність у подальшій перспективі.