На сайті Президента України у липні з’явилася петиція із закликом ветувати закон №4201 про обчислення часу. Збір підписів буде тривати ще 66 днів, однак вже до неї доєдналося понад 11 тисяч українців із 25 тисяч необхідних. Автор петиції – народний депутат Олексій Гончаренко, передає [komersant[
За його словами, проголосований ВР законопроєкт №4201 про обчислення часу, який має скасувати переведення годинників на «зимовий» та «літній» час, несе за собою значні проблеми та незручності насамперед для громадян.
“Так, тепер згідно «нового часу» – світанок влітку наставатиме близько 3 години ночі (нині – 4 ранку), особливо відчутно це буде на сході країни. А сутенітиме відповідно близько 20 вечора”, – зазначив автор петиції.
Нардеп наголосив, що рішення про скасування переведення годинників не надасть користі у питанні економії електроенергії, особливо враховуючи втрачені потужності та постійні атаки на нашу енергосистему з боку росії.
“Оскільки тепер буде збільшено витрати на електроенергію для споживачів і підприємств у вечірні години навесні, влітку та восени”, – повідомив Гончаренко.
Також через «зимовий час» в Україні буде цілих дві години різниці з Європою.
“Що буде суттєво впливатиме на ефективність нашої співпраці з партнерами.
Отже, відповідний законопроєкт є абсолютно недоопрацьованим та шкідливим для всієї країни”, – вважає народний депутат.
Раніше громадське об’єднання науковців “Академія наук вищої школи України” написало президенту Володимиру Зеленському листа з аналогічним проханням ветування закону №4201.
Верховна рада 16 липня ухвалила закон “Про обчислення часу в Україні” про скасування переведення часу з зимового на літній. Тобто в останню неділю жовтня час переведуть на зимовий і більше не мінятимуть. Починаючи з 27 жовтня 2024 року, в Україні завжди буде UTC +2 / Eastern European Time (EET), тобто плюс дві години до часу за Гринвічем.
Авторка: Альона Капліна