Українці масово скуповують валюту: експерт назвав причину ажіотажу
7 Листопада 20:25Українці в жовтні 2024 року встановили рекордний показник надлишку купівлі валюти з 2012 року, перевищивши суму продажу на 1,39 млрд доларів. Купівлі готівкової валюти склали 2,585 млрд доларів, що на 319 мільйонів більше, ніж у вересні. Продаж готівкової валюти зріс на 42,2 млн доларів, досягнувши 1,312 млрд доларів.
На ринку юридичних осіб попит на валюту також збільшився до 6,77 млрд доларів, однак продаж валюти зріс ще більше до 5,38 млрд доларів. Чому склалася подібна ситуація, в ексклюзивному коментарі Комерсант український пояснив економіст Олег Гетьман.
“У мене немає жодної ідеї, чому українці скуповують валюту. Єдине, що це співпало по часу з виборами в Америці. Можливо, українці думають, що долар буде посилюватися через вибір Трампа. Але це дуже такі тонкі зв’язки”, – сказав експерт.
За його словами, можна припустити, що українці на стільки фінансово досвідчені, що спостерігають за всіма нюансами світової макроекономіки й геополітики. Тоді припущення про те. що попит на валюту пов’язаний із президентськими перегонами в США буде вірним. Вони слідкували за виборами, вони побачили що Трамп переміг і тепер долар буде посилюватися стосовно інших валют, тому надали перевагу саме долару.
Також експерт з економіки припустив, що українці вирішили заробити на тому, що долар посилився стосовно інших валют – євро, єни та фунта стерлінга.
“Ще одне припущення, що можливо українці також думають, що через прихід Трампа допомоги саме від Америки стане менше, і відповідно стане менше золотовалютних резервів і гривня трохи ослабне. Але це припущення не буде відповідати дійсності, адже крім Америки всі інші допомагають нам у повному обсязі й навіть нарощують свою допомогу”, – сказав Олег Гетьман.
Яким долар буде до кінця року і на початку 2025 року?
Олег Гетьман каже про те, що стосовно гривні не зміниться нічого.
“Як планувалося на кінець наступного року 45, так, мабуть, навіть і не дотягнемо до цієї цифри, і буде 44-44,5 або 43,5. Це на кінець наступного року. Тож тут жодних змін не відбулося”, – пояснив експерт.
Щодо золотовалютних резервів і міжнародної допомоги ситуація теж стабільна. Навіть, якщо США допомагатимуть фінансово трохи менше, ніж цього року, інші країни все одно надають шалені цифри валюти у вигляді грантів, макрофіну, дешевих кредитів. Плюс додаються 50 млрд дол, які нам не потрібно повертати, в рахунок російських заарештованих активів.
“Тож валюти у нас буде достатньо для того, щоб тримати гривню будь-скільки років”, – резюмував економіст.