Український ринок послуг автотранспорту адаптують до стандартів ЄС. Але поступово

28 Березня 08:49

Верховна Рада підтримала в цілому євроінтеграційний законопроєкт №4560, що дозволяє адаптувати український ринок послуг автомобільного транспорту до стандартів Євросоюзу. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій, інформує Комерсант український.

Законопроєкт, який було підтримано голосами 267 народних депутаів, є ключовим для інтеграції українських перевізників до європейського транспортного простору.

Він покликаний посилити конкурентоспроможності українських перевізників на ринку послуг ЄС, а також підвищити рівень та якість надання послуг з перевезень.

Якими будуть умови допуску до автомобільних перевезень

Під час ліцензування перевізників братимуться до уваги:

– бездоганність ділової репутації компаній, що займаються автомобільними перевезеннями. Тобто для отримання ліцензії та ведення діяльності необхідна буде відсутність звинувачень у тяжких кримінальних злочинах, а також санкцій, накладених, зокрема, за тяжкі порушення законодавства стосовно здійснення автомобільних перевезень;

– відповідне фінансове становище для управління компаніями, що здійснюють перевезеннями – це може банківська гарантія або страхування;

– професійна компетентність менеджерів управителів транспортних компаній.

Поширюватимуться зазначені вимоги на перевізників, що виконують міжнародні перевезення вантажів, пасажирів або ж внутрішні перевезення пасажирів чи небезпечних вантажів.

Законопроєкт також передбачає, що вся інформація щодо автомобільного перевізника буде акумулюватись за допомогою Єдиного комплексу інформаційних систем безпеки автомобільного транспорту.

Норми законопроєкту наберуть чинності через один рік після публікації підписаного закону. Таким чином, як пояснили у Міністерстві розвитку громад та територій, підтверджувати оновлені ліцензійні умови потрібно буде, коли законопроєкт набере чинності.

В України триває реформа міжнародних перевезень

У Міністерстві розвитку громад та територій напередодні відбулась зустріч з міжнародними пасажирськими перевізниками за участі представників понад 100 компаній.

Як наголошували представники міністерства, бізнес вже отримав інструменти для швидкого відкриття нових маршрутів. За останній місяць перевізники створили майже 150 заявок для відкриття, продовження чи зміни маршрутів. 

У березні Міністерство вже схвалило рішення про відкриття 25 нових міжнародних маршрутів, продовження дії 14 маршрутів та зміну чотирьох. Всі ці заявки були подані завдяки онлайн-кабінету міжнародних маршрутів. Наразі триває розгляд інших поданих пакетів документів.

Серед запланованого оновлення функціоналу кабінету:

– можливість перевізнику “побачити” наявність штрафів перед подачею документів;

– можливість вносити у розклад маршруту кількох паритетних перевізників на один день;

– можливість побачити в кабінеті відсоток виконання рейсу.

На зустрічі також було презентовано особливості нового порядку видачі журналів Interbus – це дозвільні документи для виконання нерегулярних перевезень пасажирів за кордон. У Міністерстві нагадали, що з 1 квітня перевізники зможуть користуватись лише тими журналами, які були офіційно замовлені в онлайн-кабінеті перевізника. Наразі замовлено більше тисячі таких журналів. 

Свою ефективність доводить проєкт єЧерга

Впродовж березня Міністерство розвитку громад та територій масштабувало єЧергу для перетину кордону на всі ліцензовані вантажні транспортні засоби, включно з автомобілями масою від 3,5 тонн.

Масштабування єЧерги мало впорядкувати рух перед кордоном, ліквідувати фізичні черги та попередити корупційні ризики. За час дії проєкту понад 1,5 мільйона вантажівок вже перетнуло кордон за онлайн-записом.

Повідомляється також, що єЧерга для пасажирських перевізників на даний час працює на всіх пунктах пропуску – їх 29. Водночас слотування, тобто можливість обрати конкретний час для перетину кордону відповідно до розкладу руху, вже діє на 23 пунктах пропуску.

Аналітика свідчить, що на цих пунктах пропуску 70% автобусів перетинають кордон вчасно, тобто за записом на конкретний час. За останні півроку кордон там перетнуло 35,5 тисяч автобусів, з них більше 25,5 тисяч – вчасно. Найкращі показники вчасного перетину кордону зафіксовано на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Рава-Руська – Гребенне”, “Дякове – Халмеу”, “Мамалига – Крива”, “Старокозаче – Тудора”, “Порубне – Сірет”, “Чоп – Захонь”, “Табаки – Мирне”, “Виноградівка – Вулканешти”.

Детальну інформацію про те, як забронювати час в системі, можна знайти за посиланням.

Василевич Сергій
Редактор