Українськими цифровими документами невдовзі можна бути користуватись у Європі
11 Лютого 08:49
Вперше команда Мінцифри зустрілися з учасниками консорціуму, який працює над створенням Європейського гаманця цифрової ідентифікації, щоб протестувати сумісність українських електронних документів із прототипами цифрових європейських гаманців. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, інформує Комерсант український.
Як пояснили у міністерстві, Україна успішно пройшла тестування і наші розробники перевірили, як працюють документи в Дії разом із мобільними застосунками країн ЄС.
«Україна – єдина держава із 20 країн-учасниць проєкту, яка ще не є членом ЄС. Але український досвід побудови цифрової держави унікальний і важливий для всього світу. Працюємо далі та наближаємося до єдиного цифрового ринку ЄС», – наголосили українські розробники.
Як повідомлялось раніше, кожна країна самостійно впроваджуватиме свій Європейський цифровий гаманець. Вони не будуть взаємозамінними з «Дією», однак будуть взаємосумісними. Тобто після запровадження цифрового гаманця українці зможуть використовувати «Дію» в Європі, а європейці – свої цифрові гаманці в Україні.
Чим зможе допомогти цифровий гаманець
Європейський цифровий гаманець може знадобитись у багатьох життєвих ситуаціях, які трапляються за кордоном.
Такий цифровий гаманець дозволить:
– вести електронне урядування;
– відкривати банківські рахунки;
– реєструвати SIM-карти;
– користуватися мобільними водійськими правами;
– отримувати кваліфікований підпис;
– отримувати послуги за рецептом.
Власне, цифровий гаманець зможе зберігати чимало цифрових документів: від дуже конфіденційних документів, таких як мобільні водійські права, до повсякденних речей, таких як абонемент у спортзал.

Якими є перспективи впровадження проєкту
Пілотний проєкт планують завершити до кінця 2025 року, у ньому передбачається тестування транскордонної сумісності на технічному рівні. Наприклад, можливість відкрити банківський рахунок у Франції з використанням «Дії».
Однак реальне впровадження залежатиме від правових аспектів більше, ніж від технічних. Обов’язкове використання Європейського цифрового гаманця в ЄС планується з 2026 року.
Що ще відомо про проєкт Європейського цифрового гаманця
Європарламент підтримав створення законодавчої бази та прототипу Європейського цифрового гаманця, що дасть змогу жителям ЄС отримувати доступ до державних та приватних послуг онлайн.
Україна є однією з країн-учасниць консорціуму, який працює над розробкою цифрового гаманця ЄС. Застосунок «Дія» розглядають як варіант для реалізації проєкту, адже він вже виконує більшість функцій, передбачених для Європейського цифрового гаманця.
Як зазначається на сайті Єврокомісії, основна мета створення Європейського цифрового гаманця – спростити процеси перевірки цифрової ідентичності та зробити їх безпечними, надійними та орієнтованими на користувача. Гаманці цифрової ідентифікації ЄС є відповіддю Європейського Союзу на виклики цифрової ідентифікації.