Українським перевізникам полегшили перетин кордону з Угорщиною

10 Лютого 16:35

Від сьогодні міжнародні автобусні перевізники на пункті пропуску “Чоп – Захонь” з Угорщиною, зможуть перетинати кордон відповідно до конкретного часу (слоту), заброньованого у системі еЧерга. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій, інформує Комерсант український.

Реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом», розпочалась 7 лютого, рух за новим записом стартував сьогодні з 12:00.

Як пояснили у Міністерстві, запуск слотованої черги стосується як регулярних, так і нерегулярних перевезень: це означає, що реєструватись на конкретний час перетину кордону необхідно всім міжнародним перевізникам пасажирів, що перетинають цей пункту пропуску.

Регулярні перевізники зможуть обрати ті часові проміжки, які передбачені офіційним дозволом на регулярний маршрут. Для нерегулярних перевезень доступними залишаються слоти, на які не видано дозволу на регулярний маршрут або ті, якими не скористались перевізники, що виконують регулярні рейси.

«Звертаємо увагу міжнародних перевізників, що виконують регулярні рейси, на необхідність перевірити наявність всіх дозволів на регулярні маршрути у своєму кабінеті у системі еЧерга. У разі, якщо в кабінеті відсутній необхідний дозвіл, звертайтесь до служби підтримки за електронною поштою [email protected]», – наголосили у Міністерстві розвитку громад та територій.

Загалом, бронювання конкретного часу (слоту) на перетин кордону вже доступне на 23 пунктах пропуску із 28, де працює система еЧерга. Йдеться про всі пункти пропуску з Румунією та Словаччиною, 10 пунктів пропуску з Молдовою та чотири з Польщею.

Як працює «Черга за розкладом»

Цей сервіс дозволяє забезпечити більш ефективний розподіл потоків транспорту та уникнути заторів на кордоні.

Розподіл часових слотів здійснюється з кроком в 1 годину, і кожен слот має певну кількість місць доступних для запису.

Для регулярних рейсів система автоматично підбирає доступний слот на основі даних зазначених в дозволі, який перевізник обирає для перетину з переліку. Реєстрація в чергу за розкладом для регулярних рейсів можлива за 30 днів до очікуваної дати перетину, за умови наявності вільного місця в слоті.

Для нерегулярних рейсів реєстрація в слотовану чергу можлива на будь-який доступний слот за 24 години до очікуваного часу перетину, за умови наявності вільного місця в слоті. Також перевізники, які планують нерегулярний рейс можуть зареєструватися за 30 днів до перетину кордону, але лише в тому випадку, якщо на обраний слот ще не видані дозволи для регулярних рейсів.

Ця система дозволяє забезпечити організований і контрольований потік автобусів на пунктах пропуску, мінімізуючи час очікування і підвищуючи зручність для перевізників та пасажирів.

Проєкт еЧерга продовжено

Кабінет Міністрів схвалив нещодавно постанову про продовження проєкту еЧерга для бронювання часу перетину кордону ще на два роки. Комерсант український про це розповідав.

У рамках нового проєкту заплановано:

– масштабувати послугу на всі види транспортних засобів, що перетинають кордон (легкові автомобілі, вантажівки менше ніж 7,5 тонн);

– провести інтеграцію з відповідними системами для забезпечення пріоритету в черзі відповідно до Конвеції про спільний транзит (T1), компаній, що експортують товари відповідно до системи МДП або ж мають статус авторизованого економічного;

– забезпечити автоматичну перевірку низки інформації на момент реєстрації в системі, наприклад наявність страхового поліса (“зеленої картки”).

Також значно розширено перелік учасників експериментального проєкту. Йдеться про Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Міністерство цифрової трансформації, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, Державну службу України з безпеки на транспорті, Адміністрацію Держприкордонслужби, Держмитслужбу, Державне підприємство «ДІЯ», Моторне (транспортне) страхове бюро України, суб’єкти господарювання зон очікування (сервісних зон), бюджетну установу «Інформаційно-аналітичний центр дорожнього господарства».

Василевич Сергій
Редактор