Українським біженцям відмовляють у притулку в Нідерландах: що відбувається
20 Березня 08:51
У Нідерландах змушені відмовляти біженцям, які залишили територію України через війну. Причина — для громадян не вистачає місця у притулках. Про це пише місцеве видання NOS, посилаючись на слова представника влади Амстердама Рутгера Грута Вассінка, інформує Комерсант український
“Ми дійшли до сумної межі, коли ми більше не можемо приймати біженців з України в Нідерландах, і ми залишаємо український народ. Цього тижня в Амстердамі нам довелося відмовити десяткам людей без даху над головою, як і минулого тижня”, — заявив він.
Посадовець пояснив, що направлення до притулків в інших містах неможливе, тому що по всій країні зараз заповненість біженцями становить 99,8%.
Станом на сьогодні у Нідерландах зареєстровано 120 820 українців, з них — 93 770 перебувають у муніципальних притулках. Заповненість муніципальних притулків вже кілька місяців становить майже 100 відсотків.
За даними видання, українці, які втекли від війни у своїй країні, підпадають під Європейську директиву про тимчасовий захист і тому мають право на притулок та освіту в Нідерландах. Ця угода діятиме до 4 березня 2026 року. У деяких випадках нідерландський Червоний Хрест може запропонувати людям у дуже вразливому становищі проживання в готелі до трьох ночей.
Понад 27 тисяч українців, зареєстрованих у Нідерландах, не проживають у муніципальних притулках; вони орендують самостійне житло або зупиняються у друзів чи приймаючої сім’ї. Незареєстровані українці також можуть жити самостійно в Нідерландах і працювати, але вони не матимуть права на охорону здоров’я, освіту чи проживання, наприклад.
Журналісти зауважують, що сьогодні, 20 березня, Палата представників має обговорити прийом українських біженців у країні.
Тимчасовий захист як перешкода
Згідно з офіційною статистикою, у абсолютних показниках найбільше українських біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія — кожна з цих країн надала тимчасовий захист приблизно мільйону українців. Однак, якщо враховувати населення, значне навантаження припало також на країни Балтії, Словаччину та Ірландію.
Тимчасовий захист, запроваджений ЄС для українців, дає їм право на роботу, проживання та навчання в країнах перебування. Втім, правозахисні організації зазначають, що тимчасовий статус біженців створює труднощі з їх інтеграцією в європейське суспільство.
Фактори, які впливають на вибір країни для проживання українськими біженцями, включають близькість до України, мовні особливості, наявність підтримки з боку місцевих громад та інформацію про соціальні виплати й допомогу.